Paulina.jpg
materiały prasowe dystrybutora

Surfowanie po wysokich grzbietach fal oceanów, szczypta adrenaliny, szybsze bicie serca i w pewnym momencie… wszystko, na co tak długo pracowałeś, ćwiczyłeś pryska jak bańka mydlana.

„Surferka z charakterem” to film w reżyserii Seana McNamare’a. Jest to historia amerykańskiej surferki, Bethany Hamilton. Jako trzynastoletnia dziewczynka została zaatakowana przez rekina, który odgryzł jej rękę, oszpecając ją na całe życie. Film powstał w oparciu o autobiograficzną książkę pod tytułem  “Soul Surfer: A True Story of Faith, Family, and Fighting to Get Back on the Board”.

Początek filmu przedstawia spokojne życie głównej bohaterki wraz z rodziną, przyjaciółmi oraz z ukochaną pasją czyli surfowaniem – co na Hawajach jest nieodłącznym elementem życia młodej społeczności. Wielkim marzeniem Bethany jest zostanie profesjonalną surferką, jednak jej plany pokrzyżował żarłacz tygrysi, który podczas jednego z wyjazdów odgryzł dziewczynie rękę. Akcja trzyma w napięciu. Widzowi nasuwa się dylemat czy młoda surferka przeżyje tak dramatyczny wypadek i czy będzie w stanie otrząsnąć się po takich przeżyciach.

W jej rolę wciela się Anna Sophia Robb, którą mogliśmy podziwiać w takich filmach jak: “Most do Terabithii” czy  “Charlie i fabryka czekolady”. Aktorka bardzo dobrze poradziła sobie z rolą wybitnej surferki i świetnie przedstawiła radzenie sobie z nową sytuacją, rzeczywistością. Warto również zwrócić uwagę na postać matki Bethany, odegraną przez Helen Hunt. Osoba ta nie wnosiła nic szczególnego do życia głównej bohaterki prócz… idealnej matczynej miłości, jaką obdarzała również swojego syna. Odtwórca roli ojca dziewczyny (Dennis Quaid) udowodnił, że jego talent aktorki jest na najwyższym poziomie, choć w tym filmie nie otrzymał dużego wyzwania.

W niesamowity ciepły klimat Hawajów, akcję scen pomaga wczuć się mużyka Marca Beltramiego, która podkreśla emocje bohaterów. Nie warto przejść obojętnie wobec scenariusza, który podobnie jak muzyka przywiązuje nas do bohaterów i pozwala „być” z nimi w czasie rozgrywanych scen.

Uważam, że film „Surferka z charakterem” zasługuje na obejrzenie, aby zobaczyć, jak dużo jest w stanie zrobić człowiek kochający swoją pasję i mający wolę walki i pokonywania przeciwności nawet tak trudnych, jak utrata ręki.