Czy warto czytać książki ?

Czy warto czytać książki ?

Szkoła Podstawowa nr 2 im.Fryderyka Chopina w Małkini Górnej, Małkinia Górna

Książka jest wielkim przyjacielem człowieka. Według mnie z całą pewnością warto czytać książki.
Książki rozwijają wyobraźnie. Autorzy literatury umieszczają w swoich dziełach ciekawe opisy. Pobudzają one naszą ciekawość oraz pomagają stworzyć lepszy obraz przedstawionych sytuacji.
Czytając książki można się wiele nauczyć. Wzbogacają one nasze słownictwo, poprzez stosowaną w nich terminologię, nie zawsze używaną w życiu codziennym. Czytając utrwalamy jednocześnie zasady pisowni, zapamiętując trudniejsze wyrazy.
Następnym argumentem jest wolny czas, który można mile spędzić także przy lekturze. Niektóre są tak wciągające i interesujące, że trudno się do nich oderwać.
Gdy odrabiamy lekcje spotykamy się z wyrazami, które widzimy w książkach, łatwiej zapamiętać trudne wyrazy. Każdy ma swoje zainteresowania i chce jak najwięcej o nim wiedzieć. Mimo, że w Internecie można łatwo i szybko znaleźć informacje, to nigdy nie zastąpi on książki.
Warto czytać książki. Mam nadzieje, że teraz będziecie więcej czytać.

Czy współczesnego młodego czytelnika może zainteresować przedstawiona historia  w utworach literackich, które powstały w minionych latach?

Czy współczesnego młodego czytelnika może zainteresować przedstawiona historia w utworach literackich, które powstały w minionych latach?

Szkoła Podstawowa nr 2 im.Fryderyka Chopina w Małkini Górnej, Małkinia Górna

Człowiek od zawsze tworzył literaturę, aby opowiadać o swoich emocjach – lękach, nadziejach, pragnieniach. Współczesnym młodym ludziom może wydawać się, że są inni niż nasi przodkowie, lecz przecież te emocje są ponadczasowe, więc utwory literackie przedstawiające rzeczywistość dawnych epok też mogą być dla nas interesujące.

Bars and Melody: duet, który podbił serca fanów na całym świecie.

Bars and Melody: duet, który podbił serca fanów na całym świecie.

Szkoła Podstawowa nr 2 im.Fryderyka Chopina w Małkini Górnej, Małkinia Górna

Bars and Melody to prawdziwy fenomen. Piętnastoletni Charlie i trzynastoletni Leondre poznali się na Facebooku. Połączyła ich wspólna pasja – muzyka. Szybko zdecydowali się na udział w brytyjskim Mam Talent. Słusznie! Zachwycili jurorów i publiczność do tego stopnia, że wprost z przesłuchań otrzymali awans do półfinału. Wkrótce po programie, w którym zdobyli trzecie miejsce, a następnie ruszyli w trasę koncertową po całej Europie.

Popularność ich nie zmieniła – nadal są tymi samymi chłopakami, którzy po raz pierwszy stanęli na wielkiej scenie. Charlie i Leondre stanowią żywy dowód, że marzenia się spełniają. Są szczerzy i autentyczni, odważni i wrażliwi. Dzięki nim setki tysięcy młodych ludzi odzyskuje wiarę w siebie i uśmiecha się każdego dnia. Kochają swoich fanów, a w jednym z utworów wspomnieli… polskie BaMbinos.