IMG_20181008_123453.jpg

W miniony poniedziałek, 8 października, klasa 6A wyruszyła na wycieczkę śladami bohaterów Jeżycjady. Okazją do poznania wielu znanych obiektów Poznania stała się lektura „Kwiatu kalafiora” Małgorzaty Musierowicz

Na szlaku wędrówki nie mogło zabraknąć takich miejsc, jak:

Secesyjna kamienica przy ul. Roosevelta 5
Secesyjna kamienica przy ul. Roosevelta 6
Teatr Nowy – ul. Dąbrowskiego 5
Secesyjna kamienica przy ul. Słowackiego 18
Zamek Cesarski – ul. Święty Marcin 84
Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki/Opera – ul. Fredry 9
Akademicki Kościół (Dominikanie)- ul. Kościuszki 97/99
Stare Zoo – ul. Zwierzyniecka 19

Kolejność ich „poznawania” była dowolna. To uczniowie sami decydowali, od czego zaczną. Mogli korzystać z map Google, oznaczeń umieszczonych na ulicach lub własnej orientacji w terenie.

Gdy docierali do konkretnego miejsca, otwierali odpowiednią kopertę i wykonywali zadanie (związane ze znajomością powieści, np. jakim nauczycielem był Dmuchawiec, ile pokoi znajdowało się w mieszkaniu Borejków, lub też sprawdzające ich spostrzegawczość oraz umiejętność radzenia sobie w tzw. życiowych sytuacjach, m.in. kiedy można kupić bilet na przedstawienie w Teatrze Wielkim albo jakie filmy w najbliższym czasie zostaną wyświetlone w Kinie Pałacowym).

Aby praca przebiegała sprawnie, uczestnicy gry na początku wybrali spośród siebie lidera, sekretarza, sprawozdawcę, strażnika czasu, przewodnika.

Jednocześnie mieli świadomość, że tylko praca zespołowa może doprowadzić ich do sukcesu.

I tak się stało! Zadania zostały rozwiązane, cel podróży osiągnięty, a uczniowie z nową wiedzą i umiejętnościami wrócili do szkoły!