Manekin Challenge z planszówkami w tle
Podczas VI Festiwalu Gier Planszowych w Szkole Podstawowej nr 4 im. Mikołaja Kopernika, prawie 100 uczestników wzięła udział w stworzeniu filmiku z ostatnio bardzo popularnej konwencji – Manekin Challenge
Podczas VI Festiwalu Gier Planszowych w Szkole Podstawowej nr 4 im. Mikołaja Kopernika, prawie 100 uczestników wzięła udział w stworzeniu filmiku z ostatnio bardzo popularnej konwencji – Manekin Challenge
Co roku, jesienią, w Szkole Podstawowej nr 4 im. Mikołaja Kopernika, odbywa się Festiwal Gier Planszowy – zapraszamy na relację z VI już edycji.
W Szkole Podstawowej nr 4 w Bytomiu, odbył się I Szkolny Turniej Historycznych Gier Planszowych
Zapraszamy do obejrzenia animacji, która powstała przy współpracy dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Bytomiu. Opiekunem grupy była pani Magdalena Jankiewicz. Montaż i aranżacja – bibliotekarze MBP Bytom: Anna Misiak i Tomasz Rojek.
Zapraszamy do obejrzenia filmiku, który pokazuje jak wykorzystują w nauce i zabawie tablet – uczniowie Innowacyjnego Zespołu Edukacyjno-Terapeutycznego ZSS nr 3 w Bytomiu – Edterek
Można żyć w mieście nawet i 100 lat i nic o nim nie wiedzieć:) Ja takiego stażu jeszcze nie mam, ale zupełnie nie zdawałem sobie sprawę z istnienia w Katowicach – pięknego kirkutu żydowskiego mieszczącego się przy ulicy Kozielskiej.
Cmentarz Mater Dolorosa w Bytomiu należy do jednych z najpiękniejszych nekropoli na Śląsku. W 1866r. poświęcono ziemię na której cmentarz miał się znajdować, a 1882r. powstała jedna z najbardziej charakterystycznych budowali na cmentarzu – neogotycka kaplica cmentarna według projektu wiedeńskiego architekta, Hugo Heera. Warte zobaczenia są także przepięknie wykonane kaplice grobowe rodzin: Schastoków, Garusów, czy Hakubów. Na Bytomskich Powązkach – bo tak potocznie nazywany jest cmentarz Mater Dolorosa pochowani zostali wybitni Ślązacy – m.innymi: ksiądz Norbert Bończyk – poeta, Jan Biały – cichociemny, Jan Ligoń – działacz ludowy czy Georg Brüning – burmistrz Bytomia. Ciekawe są także – znajdujące się tutaj groby romskie, szczególnie pięknie ozdobione w dniu Wszystkich Świętych.
W dniach 10-18 października odbywał się Europejski Tydzień Kodowania. Uczniowie “czwórki” włączyli się w tą akcję – ucząc się programować sympatycznego żółwia.
Na początku października w Szkole Podstawowej nr 4 im. Mikołaja Kopernika odbyło się święto gier planszowych – V Festiwal Gier Planszowych “Planszopernik”.
W tym tygodniu, odbyło się kolejne spotkanie z klockami – w ramach kółka robotyczno-konstrukcyjnego dla klas 4-6. Tym razem poza układaniem domina i graniem w “La Cucarachę” oraz zabawą z magnetycznymi klockami “Geomagami”, udało nam się budować konstrukcje z klocków Poly-M, które otrzymaliśmy w prezencie od producenta, tychże klocków – firmę Poly-M Spielwaren GmbH z Ingolstadt z Niemiec.