DSC00194.jpg

Na początku października w Szkole Podstawowej nr 4 im. Mikołaja Kopernika odbyło się święto gier planszowych – V Festiwal Gier Planszowych “Planszopernik”.

W piątek (2 października) odbył się w naszej szkole V Festiwal Gier Planszowych. Impreza składała się z dwóch części. Od rana, aż do 11.30 uczniowie gimnazjum (nasi wolontariusze) przeprowadzili “zajęcia z planszówkami” dla 7 klas młodszych. Ponad 140 uczniów (klas 1-3) grało w takie tytuły jak “La Cucaracha”, “Dobble”, “Kot Stefan”, Speed Cups”, czy “Fun Farm”.

Od godziny 12 aż do 18.00 na sali gimnastycznej odbyło się wielkie granie:) Wraz z uczniami z naszej szkoły grali także uczniowie: Gimnazjum nr 2, SP nr 3, SP nr 51, SP nr 46 oraz SP nr 2 z Katowic. Nie zabrakło rodziców oraz naszych absolwentów. Przez 6 godzin wypożyczyliśmy różne tytuły ponad 300 razy. Festiwal odwiedziło ponad 150 osób. Odbyły się też 4 konkursy w następujące gry: “Speed Cups”, “Fun Farm”, “CardLine – Zwierzaki”, “Connect 4” oraz loteria, gdzie nagrodą była gra “Kto drugi ten lepszy”. Dzięki uprzejmości pani Marty i panu Michałowi, każdy kto chciał mógł spróbować swoich sił w malowaniu figurek.