IMG_2843.JPG

Od 4 września dzieci z klasy II B z zaangażowaniem zgłębiają tajniki przekazywanej im wiedzy. Coraz sprawniej wykonują powierzone zadania dotyczące wszystkich rodzajów edukacji wczesnoszkolnej.

Drugoklasiści wiedzą jednak, że poszerzanie zasobu wiadomości i doskonalenie umiejętności nie musi zawsze odbywać się w tradycyjny sposób „nauki przy szkolnej ławce”…

Już 10 września 2018 roku uczniowie utrwalali zasady dbania o nasze organizmy oraz właściwego odżywiania się, m.in. poprzez przygotowanie zdrowego śniadania, które wykonane było tylko z produktów polskiego pochodzenia.

W tym samym tygodniu – w piątek – dzieci, obchodząc „Dzień Kropki”, przypomniały sobie o tym, że kreatywność i wiara we własne możliwości niezwykle pomagają w podejmowaniu małych i dużych życiowych wyzwań.

Dnia 20.09. podopieczni „11” po raz pierwszy brali udział w „Święcie Dyni”. Podczas bardzo smacznego poczęstunku docenili walory smakowe i odżywcze tej rośliny.

We wtorek – 23 IX 2018 – „Wychowankowie” II B brali udział w warsztatach edukacyjnych zorganizowanych w „Castoramie”. Dzieci, z ogromnym zapałem, samodzielnie składały oraz pięknie dekorowały lampiony, które później zdobiły ich domy. Podczas zajęć uczniowie mieli również możliwość zwiedzić magazyny i podziemia centrum handlowego. Poznali tajemnicę znajdującego się tam olbrzymiego basenu, który wcale nie służy do pływania…

29 września chłopcy z II B otrzymali od swoich koleżanek smakołyki i wyśpiewane życzenia. Później wszyscy w kinie oglądali niezwykle wzruszający film pt. „BIAŁY KIEŁ”. W środę – 3 X – uczniowie, podczas wycieczki do Jezior, wzięli udział w wyjątkowej lekcji „środowiska”, która odbyła się w lesie i MUZEUM PRZYRODNICZYM WIELKOPOLSKIEGO PARKU NARODOWEGO.

Dwunastego października dzieci były w „Bramie Poznania”. Podczas zajęć „Opowiem Ci o wolności” poznały historię Kasi, która żyła w czasach zupełnie innych niż obecne.
W trakcie spaceru uczniowie widzieli katedrę, Wartę, Cybinę, Most Biskupa Jordana oraz barwny „Mural na Śródce”.

We wtorek – 16.10.2018 – drugoklasiści uczestniczyli w zorganizowanym przez ODK „Bajka” spotkaniu z panią Magdą Podbylską – dawną uczennicą „Jedenastki”, a obecnie autorką książek dla dzieci. Opowiadając o jednym ze swych dzieł zatytułowanym „A u nas powstanie!”, pisarka przedstawiła wszystkim słuchaczom niezwykłą lekcję historii.

Obecnie chłopcy i dziewczynki z II B czekają na kolejną atrakcję – wycieczkę do „ROGALOWEGO MUZEUM”. Zapewne w listopadzie pojawią się wspomnienia z tego wydarzenia.

Agnieszka Szymyślik