18.jpg

Dnia 13 października br. w świetlicy odbyło się spotkanie z Agatą Wilamowską z klasy V a, pasjonatką sztuki układania specjalnych kubków Speed Stacks na czas oraz uczestniczką zawodów w tej dziedzinie.

Nasz gość zaprezentował dzieciom swoje specjalne zestawy dużych i małych kubków  oraz opowiedział, na jakie sposoby można te kubki układać, a także jakie są cykle i sekwencje układania.

Agata zachęcała do praktykowania tej sztuki, ponieważ takie układanie kubków ćwiczy koncentrację uwagi, trenuje refleks oraz jest okazją do treningu sprawności manualnej i koordynacji ruchów.

Uczennica chętnie odpowiadała też na liczne pytania dzieci. Dowiedziały się one, kiedy dziewczynka zaczęła interesować się Speed Stacks, jak nauczyła się je układać, a nawet gdzie można kupić takie kubki. Poznały również zasady udziału w zawodach Speed Stacks, w których Agata już kilkukrotnie startowała.

Następnie nasz gość wykonał prezentację różnych sposobów układania kubków oraz pokazał kilka najbardziej popularnych wśród „układaczy” sekwencji. Dzieci najbardziej ucieszyła możliwość spróbowania samodzielnego wykonania tej sztuki.

Pod kontrolą Agaty dzieci próbowały swoich sił, układając kubki w proste sekwencje i przekonując się, że nie jest to łatwe zadanie i wymaga systematycznego ćwiczenia.

Zadowoleni ze spotkania uczniowie podziękowali starszej koleżance za miłą wizytę – niespodziankę i podarowały jej na pamiątkę upominek.

Spotkanie zorganizowały panie Brygida Kovacs i Anna Kubas.