11.png

Aplikacja MS Paint została zaktualizowana i pojawiła się z najnowszą nakładką systemu Windows 10 z dodatkiem Paint 3D.

Mamy tutaj pełną gamę możliwości, jeżeli chodzi o formę użytkową oprogramowania. Obrót postaci w pozycji 360° w pionie i poziomie. Na pasku narzędzi mamy wybór pędzli, tekstu, obiektów 2D, 3D, narzędzia kanwa, czyli dostosowywanie rozmiaru płótna. Z prawej strony widoczny jest wymiar, który możemy wpisać ręcznie, poniżej znajduje się funkcja współczynnik proporcji.

Kolejną kategorią z paska są efekty. Do dyspozycji mamy 16 filtrów, które odpowiadają zmianie wyglądu otoczenia naszego obszaru roboczego. Dzięki tej opcji tło wokół płótna przestaje być nudne i monotonne poprzez otrzymanie nowego, ładnego efektu.

Zwieńczeniem jest zapis projektu, a w efekcie eksport w postaci 2D lub 3D i, finalnie, wydruk na drukarce 3D jako gotowa forma stworzona autorsko przez twórcę.

Apka sprawdzi się dla osób, które interesują się tworzeniem grafiki, obróbką obrazu czy tworzeniem szeroko pojętych multimediów. Szablony i skórki są dość ograniczone, ale program daje możliwość wczytania swoich własnych kreacji.

Aplikacja wciąż jest unowocześniana, ale już w tej chwili to bardzo fajna opcja dla amatorów grafiki do pracy i zabawy.

Polecam do przetestowania, z pewnością nie będzie nudno!