Patrycja.jpg
materiały prasowe dystrybutora

„Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara” to film przygodowo-fantastyczny produkcji amerykańskiej. Jest to piąta część z serii „Piraci z Karaibów”. Reżyserami filmu są Joachim Ronning i Espen Sandberg, autorem scenariusza Jeff Nathanson, a producentem Jerry Bruckheimer. W Polsce premiera filmu odbyła się 26 maja 2017 r.

Odtwórcą głównej roli, kapitana Jacka Sparrowa, jest Johnny Depp. W pozostałych rolach występują: Geoffrey Rush – jako kapitan Hector Barbossa, Orlando Bloom – jako kapitan Will Turner, Kevin McNally – jako Joshamee Gibbs, Javier Bardem – jako kapitan Salazar, Brenton Thwaites – jako Henry oraz Kaya Scodelario – jako Carina Smyth.

Tym razem kapitan Jack Sparrow i jego załoga wyruszają po Trójząb Posejdona, aby zdobyć władzę nad morzami i oceanami, a tym samym przeszkodzić kapitanowi Salazarowi w unicestwieniu wszystkich piratów pływających po wodach.

Nowi „Piraci z Karaibów” to kolejna podróż po morzach, w którą każdy fan serii chce się udać, by kolejny raz znaleźć się na pirackim okręcie i razem z załogą wyruszyć na przygodę. „Zemsta Salazara” to film „wybuchowy”, pełen dynamizmu i rozmachu. Świadczyć o tym mogą liczne sceny pojedynków, walk, ale również niespodziewane zwroty akcji. Kontynuacja wątków została podjęta i w pełni zrealizowana na wysokim poziomie. Reżyserowie świetnie połączyli fabułę z poprzednich części filmu z nową, co w rezultacie dało zgrabną i ciekawą opowieść. Do strony wizualnej nie można mieć zastrzeżeń. Miejsca kręcenia filmu zostały dobrane w taki sposób, aby odwzorować realia XVIII wieku. Kostiumy i scenografia przenoszą nas w przeszłość, kiedy na morzach rządzili piraci. Stroje są idealnym odwzorowaniem klimatu tamtych lat. Atmosferę przygody dopełnia strona muzyczna. Dźwięki zwiastują początek kolejnej, szalonej przygody.

Piąta część „Piratów z Karaibów” to powrót do wypraw w nieznane, do świata, w którym piraci znajdują się na pierwszym planie. Nową odsłonę filmu ogląda się z zapartym tchem. Cała ekranizacja bawi i pozwala przeżyć niesamowitą przygodę.