20160524_101419.jpg

25 kwietnia 2016 r. podczas uroczystej gali w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Radomiu  ogłoszono wyniki XVII Radomskiej Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków “Ośmiu Wspaniałych”.

Celem konkursu, organizowanego od 1999 roku, jest promowanie pozytywnych zachowań, działań, postaw dzieci i młodzieży oraz upowszechnianie młodzieżowego wolontariatu. Konkurs adresowany jest do młodych ludzi wyróżniających się nienaganną postawą w życiu codziennym m. in. wysoką kulturą osobistą, brakiem nałogów, empatią, życzliwością, skutecznością społecznego działania.

Konkurs przeprowadzany jest na dwóch poziomach:

szkoły podstawowej – zwany “Ósemeczką” 10 – 13 lat;
szkoły gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej – zwany “Ósemką” 14 – 19 lat.

Lokalnym organizatorem konkursu w Radomiu jest Stowarzyszenie Centrum Młodzieży “Arka”. Nagrodą dla laureatów jest wyjazd na kilkudniową wycieczkę.

W tym roku jedną z „ośmiu wspaniałych” w Radomiu została uczennica naszej szkoły Daria Ryszkowska. Spotkałam się z nią na długiej przerwie i przeprowadziłam ciekawą rozmowę. Daria jest bardzo interesującą osobą. Chodzi do piątej klasy i pomimo wielu obowiązków znajduje czas na pomaganie innym.

Od kiedy jesteś wolontariuszką?

Daria: od dwóch lat.

Dlaczego zostałaś wolontariuszką?

Daria: Ponieważ zawsze chciałam pomagać, być potrzebna, jestem aktywna, chcę działać.

Czym się zajmujesz jako wolontariuszka?

Daria: Pomagam w organizacji  i prowadzeniu różnych akcji społecznych, zbiórek charytatywnych, dyżuruję na świetlicy, pomagam dzieciom odrabiać lekcje, bawię się z nimi, aby ciekawie spędzały czas, występuję w przedstawieniach.

Czy wystarcza ci czasu na naukę, na hobby?

Daria: Tak, to kwestia dobrej organizacji. Jeśli lubi się to, co się robi, można znaleźć czas na wszystko.

Gratuluję Darii pięknego wyróżnienia i życzę satysfakcji i radości.