_DSC0219.JPG

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej. Organizowane co roku przez panie bibliotekarki weszło na stałe do kalendarza szkolnych wydarzeń. Odbywa się zawsze   po pierwszym półroczu. W tym roku miało miejsce w dniu 15 marca. W pasowaniu wzięli udział wszyscy uczniowie klas pierwszych.

W ramach uroczystości najmłodsi uczniowie obejrzeli przestawienie pt. „Królewna się nudzi”  w wykonaniu uczniów z klasy 4d. Zapoznali się z właściwymi zasadami traktowania wszystkich książek, wysłuchali próśb książki i otrzymali pamiątkowe dyplomy. Najważniejszym momentem całej uroczystości było złożenie przyrzeczenia przez pierwszoklasistów i sam akt pasowania na czytelnika biblioteki. Tegoroczne pasowanie dostarczyło widzom wiele emocji i dobrej zabawy.

Pani bibliotekarka zapoznała uczniów z zasadami korzystania z biblioteki szkolnej i zaprosiła do korzystania z jej zbiorów. Uroczystość zakończyły pamiątkowe zdjęcia naszych nowych czytelników, a potem nastąpiły pierwsze wypożyczenia w bibliotece szkolnej.

Życzymy świeżo upieczonym czytelnikom, aby biblioteka była miejscem, które będą chętnie odwiedzać.