one45.png

“Człowiek sam jest swoim twórcą – jest takim, jakim chce być, jeśli umie chcieć” – Maria Turzyma.

W poniedziałek, 17 grudnia, odbył się niesamowity pokaz przedpremierowy zatytułowany One ≠ My grupy dziewcząt biorących udział w projekcie „Gdzie się podziały superbohaterki?”. Uczennice spotykały się w soboty i w ciągu tygodnia, by dzielić się swoimi doświadczeniami i pomysłami, a jeśli to nie wystarczało, korzystały z Messengera.

Nie bojąc się pokazania stereotypowych ról eksponowanych przez media i cyberprzestrzeń, wyraziły w formie akcji scenicznej swój protest wobec tego zjawiska. Wykazały się dużym dystansem do siebie, dbałością o detale, a przede wszystkim odwagą. Nie bały się wyrazić słowami tego, jak nie chcą być traktowane i za kogo nie chcą być uważane. Wierzcie mi, te dziewczyny potrafią tupnąć nogą! Radzą sobie z nieoczekiwanymi sytuacjami, nawet gdy zostają wrzucone na głęboką wodę.

Po pokazie odbyła się rozmowa z widzami – uczniami klas piątych, szóstych, siódmych i ósmych, do których chodzą dziewczęta, dotycząca problemu poruszanego w spektaklu oraz jego odbioru.

Tych, którzy nie mieli możliwości go zobaczyć, zapraszamy w styczniu na pełne przedstawienie, bo mamy jeszcze kilka rzeczy do powiedzenia, oczywiście do SP 11.