Las nocą

Las nocą

Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Nasza Szkoła”, Opole

Codziennie wieczorem wychodzę z psem na spacer. Coraz szybciej robi się ciemno w parku do którego chodzę. Już samo przebywanie nocą w parku może budzić pewne wątpliwości i lęk. Na myśl o spacerowaniu nocą dostaję gęsiej skórki. Czy słusznie? Znam dużo sportowców, którzy uprawiają nocne bieganie w lesie. Czy bieganie nocą po lesie rzeczywiście jest niebezpieczne? Czy warto zapuszczać się po ciemku na treningi po leśnych ścieżkach? Jak zapewnić sobie bezpieczeństwo podczas nocnego biegania i spacerów z psem?

Kolorowa zima

Kolorowa zima

Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Nasza Szkoła”, Opole

Niedawno, przed Sylwestrem, przechadzałem się po parku z moim psem w miejscowości Głubczyce. Na ziemi było dużo liści. Drzewa były całkiem gołe. Był przecież grudzień, czyli zima. Zdziwiłem się, dlaczego jest taka pogoda. Dopiero kilka dni temu spadł śnieg. Chciałbym przedstawić Wam moje fotografie, które zostały zrobione podczas “jesiennej” zimy.

Jak pomóc zwierzętom?

Jak pomóc zwierzętom?

Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Nasza Szkoła”, Opole

Dużo osób lubi zwierzęta i dużo osób chce im pomóc, a prawie wszystkie gatunki zwierząt są zagrożone. Coraz więcej jeży, kun, ptaków i saren ginie pod kołami samochodów, ale według mnie jest sposób żeby im pomóc i każdy może to zrobić. Wystarczy żeby kierowcy jadąc lasem zwalniali i patrzyli uważnie na pobocze szczególnie w górach i wsiach. Zwierzęta nie tylko giną od potrąceń, a też z ręki kłusowników, na to niestety nic nie możemy poradzić. Ale możemy zmniejszyć zanieczyszczenie Ziemi poprzez: stosowanie recyklingu, zakazanie palenia śmieci, mocniejszą ochronę gatunków zagrożonych i niezagrożonych, lepsze monitorowanie lasów (ludzie wyrzucają tam śmieci)oraz apelowanie do dzieci w szkołach np. do wyrzucania śmieci do kosza i segregowanie ich, a nie na ulicę , do rzeki, albo do spalenia. Wystarczy tak mało, a tak dużo może to zmienić, niestety wpakowaliśmy się w tą sytuację i sami musimy z niej wyjść.