20160616_090431.jpg

Pies to najwierniejszy przyjaciel człowieka.

Tak powie każdy właściciel psa i choć wielu z nas posiada także inne zwierzątka domowe: koty, rybki, chomiki, papugi, a nawet żółwie, to nie da się zapomnieć o psach! To nasi najlepsi przyjaciele!

Często słyszymy sentencję: ”Pies to najlepszy przyjaciel człowieka”.  Czy ktoś się z nią nie zgadza? To przecież prawda. Psy są najbardziej wiernymi i oddanymi zwierzętami jakie znam. Sama posiadam psa, wabi się Bruno. Tęsknię za nim, gdy dłużej go nie widzę. Często rozśmiesza mnie jego zachowanie, gdy jestem smutna lub przygnębiona.

Mimo tego, że nasze psiaki nie potrafią mówić, okazują uczucia poprzez różne zachowania. Szczęście okazują najczęściej merdając ogonem. Gdy wracam ze szkoły mój pies, merda, podskakuje, skacze na mnie, ponieważ się cieszy, tak samo jak ja, gdy go widzę. A kiedy nasi pupile są chorzy i źle się czują, leżą niemrawo i mają taki żałosny wyraz pyska, nam także jest bardzo, bardzo smutno. To normalne, przecież przywiązujemy się do nich i chcemy dla nich jak najlepiej. Kupujemy im zabawki i dbamy, by nie zabrakło im wody.

Nie ma znaczenia, czy posiadamy małe psy, czy duże. Pies niezależnie od wielkości jest takim samym przyjacielem!