20191125_112545.jpg

Od listopada tego roku szkolnego w SP11 w klasach I-III realizowany jest program „Zaprogramuj Przyszłość”. Ma on na celu rozwijanie podstawowych umiejętności programowania w praktyce podczas codziennej nauki. To odpowiedź na wciąż rosnącą potrzebę wspierania rozwoju kompetencji przyszłości, w tym kompetencji cyfrowych z nauką programowania na czele.

 

W ramach projektu nasi uczniowie bawią się na matach do kodowania, rozwiązują łamigłówki, szyfrują, kolorują, a nawet tańczą- warto zauważyć, że odbywa się to bez sprzętu komputerowego! Tak, tak też można uczyć się programowania! Ba, od tego trzeba zacząć!

Ale żeby nie było, że dzieci nie rozwijają się technologicznie, w ramach programu korzystają także z komputerów, tabletów, wielu wartościowych aplikacji, a nawet robotów!

Zajęcia są niezwykle urozmaicone, niesamowicie ciekawe, dają mnóstwo radości i satysfakcji nie tylko uczniom, ale i samym nauczycielom. Ci właśnie, przeszli intensywne szkolenie z zakresu wykorzystania programowania w edukacji wczesnoszkolnej, są pod stałą opieką mentora i nieustannie się dokształcają, by stać się jeszcze lepszymi specjalistami.