Motyl.jpg

16 czerwca br. na Starym Rynku odbyła się niecodzienna uroczystość. W ramach obchodów Jarmarku Świętojańskiego zorganizowano Dzień Hospicjum Palium pod hasłem: „Jakość życia zależy od oddychania”.

Tego dnia wolontariusze zbierali fundusze na zakup koncentratorów tlenu dla pacjentów Hospicjum. Ponadto każdy zainteresowany mógł wziąć udział w warsztatach z resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO) i, tym samym, dowiedzieć się, jak pomóc osobom poszkodowanym w wypadku.

Na tym jednak nie koniec. Przez cały dzień na scenie głównej oraz na płycie rynku odbywały się koncerty, pokazy tańców i przedstawienia. Twórcami i wykonawcami jednego z nich była drużyna Odyseuszy z naszej szkoły! Marysia, Julka, Michał, Janek, Maurycy i Kacper pod czujnym okiem swojej trenerki, p. Justyny Ilasz, pokazali swój awangardowy spektakl zatytułowany „Alicja vel kuchenne rewelacje”, który wzbudził wielkie zainteresowanie widowni.

Około godziny 13.30 p. Barbara Grochal, koordynatorka wolontariuszy, podziękowała wszystkim szkołom zaangażowanym w pomoc dla Hospicjum. Oficjalne podziękowanie oraz pięknego motyla oprawionego w ramkę otrzymali również uczniowie SP 11. Było nam niezwykle miło odebrać to wyróżnienie, które jeszcze bardziej mobilizuje nas do niesienia pomocy pacjentom oraz ich rodzinom.

Pomagać zawsze warto, dlatego nie mówimy ostatniego słowa. W przyszłym roku szkolnym znowu chcemy i będziemy pomagać! Bo „więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu” (Dz 20, 35).