Screenshot_201706061626392.png

Film ,,Zanim się pojawiłeś” to dramat nakręcony w 2015r. przez angielskiego reżysera Thea Sherrlock’a. Akcja rozgrywa się w niewielkim angielskim miasteczku.

Głównymi bohaterami są Lou Clark oraz Will Traynor. Lou to 26-latka niewiedząca co zrobić ze swoim życiem. Ekscentryczna dziewczyna próbuje sił w wielu dziedzinach, by pomóc swej rodzinie wiązać koniec z końcem. Zostaje opiekunką Willa Traynora, młodego bankiera, którego losy całkowicie zmieniły się na skutek tragicznego zdarzenia sprzed dwóch lat. Z powodu wypadku został sparaliżowany i porusza się na wózku inwalidzkim. Niegdyś pełen energii, dziś cyniczny do szpiku kości, Will wyzbył się już na wszelkiej nadziei na szczęście. Dziewczyna postanowiła pokazać mu, że jest inna droga.

Reżyser do swojej produkcji zaangażował wielu dobrych aktorów. Główne role zagrali m.in. Emilia Clarke jako Lou Clark oraz Sam Clafin jako Will Traynor. Pozostali aktorzy to: Janet McTeer jako Camilla Traynor, Charles Dance (Stephen Traynor), Brendan Coyle  ( Bernard Clark), Stephen Peacoke  (Nathan), Janne Colaman  (Katrina,, Treena”) I Matthew Lewis (Patrick).

Moim zdaniem, większość obsady aktorskiej została trafnie dobrana i oddawała charakter postaci oraz barwny temperament bohaterów. Na podziw zasługuje perfekcyjny krajobraz, jego rozmaitość i piękno. Film budzi wiele refleksji i rozmyśleń.Ukazywał prawdziwe piękno życia. W filmie pokazano, jaką ogromną siłę ma miłość w wielu wymiarach. Pomimo niepełnosprawności chłopaka, para potrafiła zachowywać się normalnie. Mądrość Lou pokazała, że nie liczy się wygląd, tylko charakter.

Produkcja została zrealizowana na podstawie powieści. Reżyserowi i całej ekipie udało się pokazać prawdziwe realia. Wrażenie niezwykłości dopełniła muzyka, wspaniale oddająca nastrój poszczególnych scen. Uważam, że ten film  jest godny polecenia, a dwie godziny spędzone przed ekranem z pewnością nie mogą się dłużyć. Ja na pewno oglądnę go jeszcze raz.

Julia Krawczuk