spotkanie_przyrodnikow_5.jpg

 

22 września uczniowie SP2 i klas gimnazjalnych uczestniczyli w “XVI Spotkaniu Przyrodników”. Załamanie pogodowe nie wystraszyło uczestników, którzy przybyli na miejsce zbiórki w Cychrach. Pan Marek Schiller, prezes LOP w Dębnie, przywitał wszystkich zebranych i wprowadził w historyczno-przyrodniczy przebieg naszej wędrówki. Podczas trasy, szlakiem z Cychr do Suchlicy, mogliśmy posłuchać o sąsiedztwie Chwarszczan, Sarbinowa i Krześnicy, zobaczyć ciekawe historycznie miejsca, które wyłaniały się z krajobrazów. Po przybyciu na miejsce, uczestnicy spotkania mogli ogrzać się przy ognisku, upiec kiełbaski, skosztować przepysznych wypieków lokalnych gospodyń z Suchlicy, prowadzić rozmowy podziwiając wystawę prac fotograficznych.

Uczniowie różnych szkół wykonywali swoje dzieła plastyczne, w ramach konkursu z obserwacji terenowej “Miej oczy szeroko otwarte”, przy wykorzystaniu barwników zebranych okazów roślinnych. Wszyscy zostali nagrodzeni, przyznano wyróżnienia i nagrody główne, siedmioosobowy skład drużyny z SP2 i klas gimnazjum otrzymał II miejsce.

Punktem kulminacyjnych “Spotkania Przyrodników” było wręczenie nagród i wyróżnień laureatom Przyrodniczego Konkursu Fotograficznego. Ze szkół podstawowych II miejsce  zajął  Mikołaj  Mazepa kl. 7a a wyróżnienie Oliwier Rozalik z kl. 8b i Julia Domagała z kl. 7a. Z klas gimnazjalnych I miejsce i wyróżnienie zarazem zajęła Wiktoria Wasilewska vel Trzaskowska z kl. 3e, która otrzymała nagrodę specjalną. Wyróżnienie otrzymała również Katarzyna Blicharz z kl. 3d. Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym gratulujemy!

“XVI Spotkanie Przyrodników” za nami, dzięki organizatorom tego wydarzenia, Pani Sołtys Agaty Krawiec z Suchlicy, Urzędowi Miejskiemu w Dębnie i Zarządowi LOP w Dębnie, miało serdeczny klimat i atmosferę pasjonatów lokalnej przyrody. Serdecznie dziękujemy.

Iwona Olobry