8.jpg

02 marca odbył się w naszej szkole ósmy Międzyświetlicowy Turniej w „Dwa ognie” klas II i III.

Pierwszy taki turniej zorganizowany został w 2012 roku i okazał się bardzo dobrą inicjatywą, która spodobała się dzieciom i wychowawcom z okolicznych szkół. Jego organizatorkami od początku są panie Jolanta Stęplowska (główny sędzia zawodów) i Brygida Kovacs. Naszymi miłymi gośćmi, którzy od początku biorą udział w turnieju, również w tym roku, były szkoły: Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa nr 12 i Szkoła Podstawowa nr 65. O wyznaczonej godzinie wszyscy zebrali się w sali gimnastycznej, gdzie pani Jolanta Stęplowska przeprowadziła rozgrzewkę, a następnie w części oficjalnej pani Brygida Kovacs przywitała wszystkich zgromadzonych.

Przed rozpoczęciem gier należało jeszcze przypomnieć regulamin i dokonać losowania drużyn, które będą ze sobą grać. W pierwszej fazie grały ze sobą drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 12 i Szkoły Podstawowej nr 11 oraz w drugim meczu – drużyny ze Społecznej Szkoły Podstawowej nr 2 i Szkoły Podstawowej nr 65. Mecze były bardzo zacięte i widać było, że gracze dawali z siebie wszystko. Czas gry wynosił 10 minut i odliczany był na tablicy elektronicznej. Ostatnie sekundy widzowie siedzący na ławkach odliczali głośno, co jeszcze bardziej podgrzewało atmosferę. W drugiej fazie gier zespoły rywalizowały już o miejsca na podium w zależności od wyników w poprzednich meczach. Tak więc Szkoła Podstawowa nr 12 i Szkoła Podstawowa nr 65 grały ze sobą o miejsce pierwsze, ponieważ wygrały swoje poprzednie pojedynki. Natomiast o miejsce trzecie grały Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2 i Szkoła Podstawowa nr 11. Ostatecznie po bardzo emocjonujących grach pierwsze miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 65, drugie – drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 12, trzecie – Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2, a czwarte – Szkoła Podstawowa nr 11. Pani Brygida Kovacs ogłosiła oficjalnie wyniki i wręczyła pamiątkowe puchary oraz podziękowania dla wychowawców.

Na zakończenie wszyscy ustawili się do pamiątkowego zdjęcia z pucharami, po czym zawodnicy i opiekunowie posilili się podczas drobnego poczęstunku.

 

Brygida Kovacs