Międzynarodowy Dzień Tabliczki Mnożenia obejmował szereg działań, którego celem jest popularyzacja i utrwalenie tabliczki mnożenia i dzielenia wśród uczniów klas 3, 4, 5 oraz 6, 7, 8, a także nauczycieli, pracowników i miłośników szkoły.
Uczniowie klas 3 zostali egzaminowani w 2 kategoriach. Pierwsza – tabliczka mnożenia do 30, w której najlepsi przechodzili do 2 konkurencji – tabliczki mnożenia do 50 i otrzymywali tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia”, za co otrzymali certyfikaty. W klasach 4 uczniowie zostali przeegzaminowani również w 2 kategoriach: łatwiejszej oraz trudniejszej. Osoby, które w obu konkurencjach nie popełniły błędu, otrzymały tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia”, za co również otrzymali oni certyfikaty. Reszta dzieci otrzymała pamiątkowe naklejki.
„Patrol Tabliczki Mnożenia” egzaminował ze znajomości tabliczki mnożenia i dzielenia na szkolnym korytarzu uczniów klas 6, 7 i 8 oraz nauczycieli i inne osoby dorosłe, które napotykali na swojej drodze, podczas przerw międzylekcyjnych. Każdy egzaminowany losował kartkę z 5 przykładami i podawał prawidłowe wyniki w określonym czasie (w zależności od wieku obowiązywał różny limit czasowy i stopień trudności w przykładach). Kto bezbłędnie zaliczył egzamin, uzyskał tytuł „Ekspert Tabliczki Mnożenia” w postaci pamiątkowej naklejki lub certyfikatu.
W ten sposób tabliczka mnożenia gościła w klasach, na szkolnym korytarzu przez cały tydzień. Wielu uczniów chciało pochwalić się znajomością tabliczki mnożenia i zmierzyć się z przygotowanymi zadaniami. Swoich sił próbowali także ci, którzy na ogół są niepewni swoich umiejętności.