_DSC0016.JPG

W ubiegły piątek dziewczyny z klasy 6 d odwiedziły zerówkę i przeczytały im pewien wiersz. Jak sobie poradziły? Zapraszam do rozwinięcia artykułu!

„PoczytajMY!” to ogólnopolski program czytelniczy organizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Nasza szkoła bierze w nim udział. W ramach projektu uczniowie klas 4-6 stworzyli klub czytelniczy i przygotowują regularne spotkania czytelnicze dla dzieci z oddziałów „0”. Wspólne czytanie książek jest świetnym sposobem na nawiązanie kontaktów z innymi uczniami oraz rozwijanie swoich umiejętności. Trzeba wystąpić publicznie, przełamać tremę, wybrać atrakcyjny tekst i zabawy, zaplanować działania. To prawdziwe wyzwanie dla „czytających”.

 

Dzisiaj odbyło się pierwsze spotkanie. Przygotowałyśmy dla maluchów spotkanie z „Żyrafą u fotografa” Ludwika Jerzego Kerna. Julia przebrała się za żyrafę, Weronika była fotografem, a ja narratorem. Miałyśmy dużą tremę, a i dzieci wyglądały na przestraszone. Przeczytałyśmy im jednak wiersz, upewniłyśmy się, że go rozumieją i zaproponowałyśmy wspólną zabawę. Szybko znalazłyśmy z maluchami wspólny język i razem świetnie się bawiliśmy. Dzieci, podzielone na dwie grupy, rysowały pół żyrafy, a następnie szukały pasującej połówki. Gotowe rysunki posklejałyśmy i powstały „wspaniałe fotografie”. Niestety czas szybko płynie, nasze sympatyczne spotkanie musiałyśmy zakończyć, ponieważ czekały na nas lekcje.

Przygotowały:

Natalia Bilke

Julia Kolibabka

Weronika Zakrzewska