Gabrysia.png
materiały prasowe dystrybutora

Drama ta poruszyła serca wielu widzów, zarówno w Korei Południowej, jak i na świecie. Z odcinka na odcinek przybywało coraz więcej oglądających, którzy chcieli towarzyszyć małej bohaterce w jej czynach i rozterkach miłosnych. Serial zawładnął moim sercem i myślę, że zawładnie i twoim.

Drama opowiada o młodej dziewczynie Do Bong Soon, która ma siłę niczym Herkules. W jej rodzinie ten wspaniały dar jest przekazywany z pokolenia na pokolenie w linii żeńskiej. Bong Soon wykorzystuje swoją moc jedynie pomagając innym ludziom, kiedy mają kłopoty, a w ostateczności sama się broni. Swojego talentu nie ujawnia jednak przed przyjacielem Guk Doo, w którym od najmłodszych lat jest szalenie zakochana. Niestety miłość ta jest nieodwzajemniona, gdyż  młodemu policjantowi podobają się dziewczyny bardziej kobiece i eleganckie. Mimo to bohaterka nie przestaje walczyć o względy przyjaciela. Dobry los sprawia, że na drodze uroczej dziewczyny pojawia się Ahn Min Hyuk, przystojny młody prezes firmy produkującej gry komputerowe. Niespodziewanie zostaje on świadkiem czegoś nadzwyczajnego. Mała drobna kobietka zaczyna „spuszczać łomot” bandzie gangsterów, którzy zaatakowali kierowcę autobusu. Młody prezes zafascynowany dziewczyną, chce zatrudnić ją jako swojego osobistego ochroniarza. Min Hyuk jest przeciwieństwem Guk Doo. Jest rozpieszczonym nielubiącym policji i niemającym żadnych zasad chłopakiem. Niespodziewanie na ulicy, gdzie mieszka Bong Soon, dochodzi do morderstwa i porwań młodych dziewczyn. Sprawą tą zajmuje się Guk Doo, a później zaczyna się w nią włączać pozostała dwójka bohaterów.

materiały prasowe dystrybutora

Obejrzałam bardzo dużo seriali, ale żaden nie sprawił, że jednocześnie się bałam, śmiałam i płakałam. Z każdym nowym odcinkiem przestawałam robić jakiekolwiek rzeczy tylko po to, by móc znów towarzyszyć bohaterce w jej cudownej historii. Kładąc się spać wyobrażałam sobie siebie na jej miejscu. Mimo, że serial ma 16 godzinnych odcinków, ja czułam ciągły niedosyt i chęć przedłużenia każdego z nich.

materiały prasowe dystrybutora

Aktorzy dobrani do tej dramy są wręcz perfekcyjni. Park Bo Young po raz pierwszy zobaczyłam właśnie w „Strong Woman”. Aktorka zagrała główną bohaterkę rewelacyjnie, nie mówiąc już o przystojnym i romantycznym Park Hyung Siku grającym prezesa firmy, w którym się do szaleństwa zakochałam. Swoją rolę także dobrze odegrał Ji Soo grając przyjaciela bohaterki. Nie przepadałam jednak za tą postacią – dla mnie Guk Doo był za bardzo opiekuńczy, ale kto wie, może Bong Soon właśnie to się w nim podobało. Mnie jednak najbardziej uwiodły romantyczne sceny między prezesem Ainsoft a główną bohaterką. Z odcinka na odcinek trzymałam kciuki za Min Hyuka, by w końcu udało mu się zdobyć serce Bong Soon.

Bardzo podobały mi się też sny młodej dziewczyny, które najczęściej doprowadzały mnie do śmiechu. Mimo że drama jest komedią romantyczną, to zauważalne są tam także wątki fantastyczne, kiedy to mała bohaterka dzięki swojej wielkiej sile drobnym  ruchem potrafi złamać przeciwnikowi rękę, a co najciekawsze podnieść ciężki samochód. Z kolei elementy thrillera, sprawiły, że miałam ciarki na plecach. W serialu pojawia się psychopata. Po obejrzeniu pewnej sztuki w teatrze zaczyna on porywać kobiety, a nawet doprowadza do śmierci jedną z nich. Dzięki dodaniu jeszcze takiego wątku, serial coraz bardziej się rozwija i przyciąga do oglądania.

materiały prasowe dystrybutora

Na uwagę zasługuje także muzyka, która dodaje wspaniałego uroku serialowi i jest świetnie dobrana do każdej ze scen.

„Strong Woman Do Bong Soon” to kolejna wspaniała drama, którą mogę umieścić na pierwszym miejscu moich ulubionych seriali. Historia ta wciąga już od pierwszego epizodu i nie pozwala się nawet na chwilę oderwać od ekranu komputera. Z czystym sercem mogę ją polecić każdemu, kto szuka w serialu prawdziwej miłości, ale i nie tylko.