960x540_lichkingarthas.jpg
materiały wydawcy

“World of Warcraft” to pierwsza gra komputerowa typu MMORPG produkcji Blizzard Entertainment, który ma na swoim koncie wielkie hity, takie jak: wszystkie trzy części “Diablo”, popularną grę karcianą “Heartstone” czy “Heroes of the Storm”. Od premiery WoW pojęcie wszechświata Warcraft ewoluuje i rozwija się w niewiarygodnie szybkim tempie. Dziś historia tego uniwersum zawiera się w czterech grach i pięciu rozszerzeniach, a także w wielu książkach oraz filmach.

Gra pierwotnie wydana w listopadzie 2004 roku szybko osiągnęła wielki sukces, zebrała ponad 12 milionów subskrybentów już w październiku 2010 roku. Mimo swojego wieku wciąż jest jedną z najsławniejszych gier MMORPG na świecie. Sukces ”WoW’a” utwierdził miejsce Blizzarda w światowej czołówce producentów gier komputerowych.

Gracz rozpoczyna rozgrywkę określeniem wyglądu, klasy i rasy swojego bohatera. Jest możliwość wyboru między walczącymi ze sobą frakcjami – Hordą oraz Przymierzem. Dostępnych jest jedenaście klas i trzynaście ras postaci, to większy wybór niż w większości gier tego typu. Każda rasa w World of Warcraft ma swój unikalny obszar startowy, który jest częścią wielkiego, trwałego świata gry. Akcja toczy się w fikcyjnym uniwersum Warcrafta specjalnie stworzonym na jej potrzeby. Oprócz standardowych misji World of Warcraft zawiera długie łańcuchy świetnie napisanych zadań, bogatych w historie, które pozwalają graczom zbadać i poznać krainę Azeroth. Ci, którzy naprawdę chcą zagłębić się w dzieje świata gry, mogą to zrobić, wykonując wszystkie poboczne zadania i odkrywając każdy zakamarek.

Gra umożliwia rozgrywkę pojedynczą lub połączenie sił z resztą znajomych przez Internet. Czekają tu tysiące zadań, a ich liczba ciągle rośnie. World of Warcraft jest stale wzbogacany o nowe, fantastyczne przygody, bajeczne krainy oraz groźnych przeciwników. Można stanąć do boju w wojnie między frakcjami, które zmagają się o władzę nad całym Azeroth. Jeśli ktoś chce na chwilę odpocząć od walki, może wziąć udział w jednym z organizowanych sezonowo jarmarków i festiwali. Rozgrywkę urozmaica zdobywanie zbroi, wierzchowców, zwierzątek oraz wiele innych atrakcji.

Grafika nie została stworzona z myślą o jak najbardziej realistycznym efekcie. Bajkowy wygląd dodaje jej uroku, gra posiada klimat nie do podrobienia. Warto też wspomnieć o wiele razy nagradzanej ścieżce dźwiękowej skomponowanej przez Jasona Hayesa, Tracy’ego W. Busha, Dereka Duke’a oraz Glenna Stafforda. Utwory takie jak „Invincible” czy „Arthas, my son” wywołują wiele emocji i idealnie dopasowują się do charakteru gry.

Czas spędzony z World of Warcraft uważam za ciekawą przygodę, dzięki niej poznałam też wielu ciekawych ludzi. Bardzo urzekły mnie opowieści i dzieje bohaterów, które są zawarte w tym uniwersum. Mimo że gra ma już swoje lata, świetnie zdaje egzamin wśród najnowszych produkcji. To dlatego, że ”WoW” posiada wszystkie najlepsze aspekty gier tego typu. Oto gra on-line, którą serdecznie polecam każdemu.