Samorządy terytorialne to wyjątkowa forma demokracji. Daje nam obywatelom możliwość współdecydowania o naszych lokalnych sprawach. 16 listopada 2014 r. odbędą się wybory do władz Gminy, Powiatu i Województwa, niektórzy z nas po raz pierwszy będą mieli możliwość zagłosowania. Na lekcjach WOS-u uczniowie zdobyli konkretną wiedzę na temat Samorządu Terytorialnego. Efektem naszej pracy były plakaty wyborcze i hasła zachęcające do udziału w wyborach, bo tak naprawdę każdy powód jest ważny… Pamiętaj Masz głos-Masz wybór!

Już w czwartek 30 października 2014 w naszej szkole odbędzie się symulacja wyborów do władz gminy! Celem tego wydarzenia jest przygotowanie uczniów do udziału w wyborach samorządowych w listopadzie 2014 roku. Symulacja zostanie przeprowadzana jest przez dwóch trenerów i dwóch asystentów ze strony Fundacji Schumana na podstawie wcześniej przygotowanego scenariusza .

Uczestnicy zostaną podzieleni na grupy tworzące komitety wyborcze, dziennikarzy, komisję wyborczą, ich zadaniem będzie wcielenie się w przypisane role…