anatomia_3.jpg

Trochę nietypowa, ponieważ uczniowie oglądali wypreparowane ciała i narządy wewnętrzne ludzi. Tuż przed feriami odbyła się wycieczka do Poznania na wystawę „Body Worlds” Karla von Hagena. Jest to jedna z najliczniej odwiedzanych wystaw na świecie, wzbudzająca wiele kontrowersji, ze względu na swój charakter. Lekcję poprowadził student medycyny, który w ciekawy sposób opowiadał o budowie i funkcjonowaniu ludzkiego organizmu.

Wystawa była tak przygotowana, że każdy układ był eksponowany oddzielnie. Uczniowie mogli obejrzeć wszystkie układy i narządy tworzące te układy. Dla uczniów klas trzecich była to doskonała powtórka, natomiast siódmoklasiści i drugoklasiści mogli uzupełnić swoją wiedzę bieżącą oraz powtórzyć przerobiony już układ mięśniowy, szkieletowy, pokarmowy.

W czasie lekcji nasz prowadzący zwracał dużą uwagę na zagadnienia związane z chorobami i higieną poszczególnych układów, a więc mocno akcentowane treści w podstawie podstawowej. Wszyscy uczniowie byli bardzo zadowoleni, słuchali i oglądali z zaciekawieniem i jestem pewna, że sporo zapamiętali z tej nietypowej lekcji.

Anna Kowalczyk