paper1100254_12801024x767.jpg
fot.pixbay.com/Dariusz Sankowski

Książki, które warto przeczytać.

Książki, które warto przeczytać.

Czytanie jest czynnością, której popularność drastycznie spada z powodu rosnącej niechęci do książek osób młodych. Mimo wszystko warto rozpowszechniać ten nawyk, zwłaszcza gdy mamy nadmiar czasu wolnego. Niestety nawet, gdy chcemy coś przeczytać nie zawsze mamy pojęcie, za co można byłoby się zabrać. Właśnie wtedy nasuwa się pytanie: Co przeczytać?

„Nie wiesz wszystkiego”- jest to książka Marcela Mossa, opowiadająca o życiu uczniów pewnego prestiżowego warszawskiego liceum. Z pozoru niczym nie wyróżniających się  nastolatków, pochodzących z zupełnie odmiennych środowisk i różnych grup społecznych zaczyna łączyć sekret zagadkowego samobójstwa ich dwójki szkolnych znajomych. Wraz z prywatnym śledztwem podejrzliwej młodzieży zostają odkryte nowe fakty i intrygi, a z czasem nikt nie może być pewien czy zna swoich najbliższych oraz czy może ufać samemu sobie.

„Morderczyni”- autorką tej powieści jest Sarah A. Denzil. Książka opowiada o historii pewnej pielęgniarki, którą los zsyła do jednego z najsławniejszych szpitali psychiatrycznych dla morderców o zaostrzonym rygorze i zwiększonej czujności personelu. Z czasem kobieta zaczyna poznawać swoje podopieczne, a nawet się z nimi zaprzyjaźniać. Od tamtego czasu poddaje wyrok sądu sprzed kilkunastu lat swoim wewnętrznym wątpliwościom.

„Księżniczka z lodu”- jest to jedna z książek sagi kryminalnej Camilii Lackberg. Opowiada ona historię pewnej szwedzkiej pisarki, która z powodu śmierci swoich rodziców wraca w swoje rodzinne strony. Podczas pobytu w domu rodzinnym kobieta jest świadkiem odnalezienia zwłok swojej przyjaciółki z dzieciństwa, co sprawia, że jej pobyt w rodzinnym mieście znacznie się przedłuża, zwłaszcza gdy policja orientuje się, że z zamiast wcześniej zakładanym samobójstwem ma do czynienia z prawdziwym morderstwem.