1.jpg

Chyba każdy z nas wie, czym jest komiks. To obrazkowa historyjka przedstawiająca przygody wymyślonych bohaterów, w dodatku często śmieszna.

Komiks powstał na przełomie XIX i XX wieku. Jednymi z najbardziej znanych wydawnictw produkujących komiksy są Marvel i DC, które doczekały się nawet swoich ekranizacji filmowych, takich jak chociażby „Batman”.  Popularne są także komiksy o Asterksie i Obelixie, czy  Kaczorze Donaldzie i jego rodzinie. Mi najbardziej podobają się właśnie one, ponieważ są przepełnione humorem.

Te obrazkowe książki nadają się dla każdego. Młodsze dzieci na pewno zrozumieją fabułę, a dodatkowo będą mogły przeczytać komiksy same, gdyż znajduje się w nich mało tekstu.

Oczywiście i młodzież znajdzie coś dla siebie, np. wspomniane już komiksy Marvela lub DC.

Choć powszechnie panuje przekonanie, że komiksy są przeznaczone tylko dla dzieci, nawet dorośli znajdą w nich coś dla siebie. Istnieją takie serie, jak chociażby  „Lucyfer”, czy „baśnie”, które mogą zainteresować dorosłego czytelnika.

Komiksy są popularne, jednak dosyć mało ludzi zdaje sobie sprawę z faktu, że pojedynczy obrazek w nich nazywa się kadr, a cała strona to plansza komiksowa.

Są także polskie komiksy, takie jak odpowiednik kultowych Asteriksa i Obelixa, czyli „Kajko i Kokosz” albo „Tytus, Romek i A’tomek”, o których aż grzech nie wspomnieć.

Podsumowując, polecam komiksy wszystkim, nawet tym, którzy nie lubią czytać, ponieważ posiadają mało tekstu, są ciekawe i prawie na każdy temat. Z pewnością każdy znajdzie dla siebie coś interesującego!