image020_1.jpg

Dnia 22 grudnia 2015 roku w naszym gimnazjum odbyła się wigilia szkolna oraz obejrzeliśmy jasełka. Podczas takich spotkań mamy możliwość kultywowania tradycji narodowych oraz chrześcijańskich.

W czasie czwartej i piątej lekcji uczniowie udawali się wraz z nauczycielami na halę sportową, gdzie po zajęciu miejsc przywitały nas nasze koleżanki i koledzy. Aleksandra Jelińska i Michaela Dalidowicz powiedziały nam, dlaczego się tu znaleźliśmy i czym są Święta Bożego Narodzenia. Następnie głos zabrała p.dyrektor Barbara Kornaś, która życzyła nam, jak i wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły, zdrowych, spokojnych świąt spędzonych w miłej, rodzinnej atmosferze. Gdy przedstawienie się rozpoczęło, na sali zapadła cisza. Uczeń z klasy 3a przeczytał  fragment Biblii. Wszyscy z zaciekawieniem oglądaliśmy scenę przyjścia na świat Zbawiciela. Aniołowie i pastuszkowie podążali do Betlejem, aby przywiać malutkiego Jezusa w stajence. Podczas gdy tak podążali, szkolny chórek, prowadzony przez p. Klaudiusza Kazimierczuka, śpiewał nam wszystkim znane kolędy. “Cicha noc”, “Pójdźmy wszyscy do stajenki”,”Gdy się Chrystus rodzi” . Usłyszeliśmy piękne głosy Roksany Dziedzic, Jagody Mikłaszewskiej, Aleksandry Binkiewicz i Dominiki Maślanej, które nadały charakteru całemu spotkaniu. Gdy pastuszkowie ubrani w grube, zimowe płaszcze dotarli do stajenki, dwie uczennice : Janiak Natalia i Bogacka Julia wyrecytowały wiersze,  by wprowadzić nas w klimat świąt.

Przedstawienie zawierało różne zabawne sytuacje. Aktorzy w ciekawy sposób zaprezentowali dzień przyjścia na świat Jezusa. Agata Kościukiewicz wykonała kolędę pt.”Jakaś światłość”, następnie zaprezentowała się Wiktoria Jelińska. Gwiazda Betlejemska, kołyska, w której leżał malutki Jezus, oraz reszta dekoracji została  wykonana przez p.Waldemara Kościukiewicza.

Na zakończenie wszystkich aktorów nagrodziliśmy brawami. Organizatorami tegorocznych jasełek byli : panie Elżbieta Kościukiewicz, Anna Węgier oraz pan Waldemar Kościukiewicz. Wszystkim bardzo dziękujemy za miło spędzony czas.