My, gimnazjaliści, niechętnie uczęszczamy do szkoły. Jesteśmy o wiele bardziej wstydliwi. Pomimo burzliwego okresu w życiu, jesteśmy chętni do robienia rzeczy, które nas uszczęśliwiają.

Gimnazjalista to osoba, która wkracza w dorosłe życie. Zaczyna poważnie zastanawiać się nad tym, co w jego życiu ma sens. Bardzo często podejmuje pochopne decyzje, które niekiedy mogą zaburzyć jego dalsze losy.

My, gimnazjaliści, niechętnie uczęszczamy do szkoły. Zdecydowanie wolelibyśmy spędzić ten czas na świeżym powietrzu w gronie najlepszych przyjaciół. Jednak w szkole wiele się dzieje. Dzięki niej poznaliśmy ludzi, bez których teraz nie wyobrażalibyśmy sobie życia. Chętnie uczęszczamy na różnego rodzaju zajęcia pozalekcyjne. Dzięki nim możemy rozwijać swoje pasje.

Młodzież -mimo wszystko- w ostatnim  najwięcej czasu spędza przed komputerem. Nie potrafi już rozmawiać z ludźmi tak jak wcześniejsze pokolenia. Jesteśmy o wiele bardziej wstydliwi. Ciężko jest nam nawiązać dialog. Może warto pomyśleć o tym, aby to naprawić? Nie wszystko da się zrobić przez internet! :)

Gimnazjaliści wiele czasu spędzają na słuchaniu piosenek. Statystyki pokazują, że najpopularniejszym gatunkiem muzycznym wśród młodzieży stał się pop i rap. Wiele osób tuż po przebudzeniu odczuwa potrzebę i chęć założenia słuchawek i wsłuchania się w melodię.

Kolejnym uzależnieniem dzisiejszej młodzieży są książki. Oczywiście wielu ludzi sądzi, że są one zbędne i we własnym życiu przeczytają tylko to, do czego są zmuszeni, Jednak znam i takich,którzy nie wyobrażają sobie zwykłego wieczoru bez książki.

Sądzę, że każdy gimnazjalista jest inny. Każdy lubi co innego i interesuje się czym innym. Pomimo burzliwego okresu w życiu, jesteśmy chętni do robienia rzeczy, które nas uszczęśliwiają.