Festiwal Kolorów we Wrocławiu-kolorowy świat

Początek roku szkolnego, mało nauki, dni jeszcze ciepłe. Większość basenów otwartych pozamykane, a chodzenie do kina lub na lody może być już nudne. 4 września jak co roku w okolicy wakacji (w trakcie lub tuż po) jest organizowany festiwal kolorów. Wydarzenie modne na całym świecie. Można iść z przyjaciółmi, rodziną, sam (na pewno znajdziesz kogoś w długiej kolejce do pogadania). Otwarcie jest o 15, ale nie musisz przychodzić punktualnie. Możesz również o 16,17,18… Zamknięcie jest dopiero o 21,22. Jeśli jednak przyjdziesz wcześniej, możesz już na początku poznać wielu nowych ludzi. Festiwal polega na tym, aby za pomocą kolorowych proszków wysypywać na innych ludzi, albo poczekać chwile i wyrzucić z kilkomatysiącami ludźmi w górę. Nie tylko to jest główną atrakcją tego wydarzenia. Co roku pojawiają się różne znane lub mniej znane zespoły. A pod wieczór możesz poskakać do dubstepowych kawałków Dj-ów. Dla ludzi, którzy są często głodni, są przygotowane stoiska z jedzeniem. Można zjeść hot-dogi, watę cukrową, frytki… każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli lubi ktoś wygrywać, a na pewno większość, są do zdobycia różne nagrody. W tym roku palaroidy. Powracając do ludzi samotnych, oni zostaną pocieszeni. Można spotkać ”free hugs”. którzy cię przytulą i wypełnią twoją smutną duszę radością.
Ile to kosztuje? I jakie są ograniczenia wiekowe?
Wstęp na festiwal nic nie kosztuje. Warunkiem jest sprawdzanie plecaka czy nie są przynoszone własne jedzenie lub picie. Niestety kupno proszków jest płatne. Za jeden np.niebieski proszek-10 zł, za dwa-20 zł itd. Można również kupić koszulki i okulary z wydarzeniem. Istnieją również konkursy, w którym możesz to wygrać. Ograniczenia wiekowego nie ma. Mogą przyjść dzieci, młodzież dorośli. Festiwal ma na celu łączyć ludzi w różnym wieku. W tym roku spotkałam się z sytuacją gdy cała rodzinka-dwójka dzieci i małżeństwo ubrali na siebie białe kombinezony oraz maski (był to pewien rodzaj kostiumu,przebrania). Spodobało mi się to, że znaleźli ciekawy sposób na wyjście rodzinę
Polecam wziąść udział wydarzeniu. Następny odbywa się za rok w wakacje.Zapewniam, że to będzie na pewno dobrze spędzony czas.