fot. Mariola Dziepak m.jpg
fot. Mariola Dziepak

Na początku stycznia podsumowaliśmy serię warsztatów dziennikarskich, które dla uczniów klas humanistycznych były prowadzone przez ostatnie pół roku. Podczas comiesięcznych zajęć poznaliśmy podstawowe gatunki publicystyczne takie, jak: artykuł, recenzja, wywiad czy felieton. Czytaliśmy artykuły znanych publicystów, przede wszystkim jednak otwieraliśmy się na możliwość odważnego, lecz także profesjonalnego i etycznego, wyrażania własnych poglądów w tekstach dziennikarskich.

fot. Michał Daszkiewicz fot. Mariola Dziepak

Zamiłowanie uczniów klas humanistycznych do ojczystego języka oraz do malowania słowem otaczającej rzeczywistości zaowocowało śmiałymi dążeniami do ukazania światu własnego „ja” oraz pokazania wszem i wobec, „na co nas stać”! Wszystko za sprawą warsztatów dziennikarskich prowadzonych przez niesamowitą i energiczną panią Magdalenę Dul-Kuźniar, doktorantkę Uniwersytetu Rzeszowskiego. Zajęcia w każdym z nas wyzwoliły głęboko skrywaną pasję do komentowania, krytykowania, opisywania, odkrywania świata. Wiele z naszych publikacji zyskało pierwszą recenzję właśnie od pani Magdaleny.

fot. Paulina Piątek fot. Michał Wanowicz

Jesteśmy wdzięczni za trud włożony w ukazanie nam form dziennikarskich, które pozwolą skrupulatnie opisywać zaobserwowane zjawiska oraz za cierpliwość i wyrozumiałość dla popełnianych przez nas błędów. Warsztaty na długo pozostaną w naszej pamięci, a umiejętności na nich zdobyte sprawią, że jeszcze o nas usłyszycie!