IMG_7121.JPG

22.03. w Centrum Kultury w Przeźmierowie odbył się XIV Festiwal Młodego Teatru Wielkopolski, DZIEŃ DOBRY SZTUKO 2019, podczas którego dziewczęta z SP 11 biorące udział w projekcie „Superbohaterki” zaprezentowały swój spektakl pt. „One”. Zespół przyjął nazwę „Walkirie”.

Na tym festiwalu można było zobaczyć różne formy teatralnej wypowiedzi – teatr żywego planu, teatr muzyczny, teatr ożywionej plastyki. Aby wziąć w nim udział, należało przygotować autorski spektakl, wykorzystać nieszablonowe rozwiązania sceniczne, liczyła się też komunikatywność wypowiedzi teatralnej, a także wykorzystanie naturalności młodego aktora oraz jego uczestnictwo we współtworzeniu spektaklu.

Festiwal składał się z trzech etapów. Aby zakwalifikować się do festiwalu, należało wysłać film z nagranym spektaklem. Po zakwalifikowaniu do I etapu odbyły się w naszej szkole warsztaty teatralne z aktorem i reżyserem, p. Bogdanem Żyłkowskim, podczas których pracowaliśmy nad naszym spektaklem. Ostatnim etapem był udział w Finale 22.03.2019 r. w Centrum Kultury w Przeźmierowie.

Udział w festiwalu był dla nas okazją do zaprezentowania naszego spojrzenia na rzeczywistość w tak ważnej dla nas kwestii opresji wobec dziewcząt, ukazania rządzących stereotypów oraz przywołania wymazanych z podręczników kobiet, ich nazwisk, mądrych zdań. Mogłyśmy pokazać też, jak ważna jest obecność kobiet w świadomości społecznej. Spektakl przedstawiony na dużej, pustej scenie, zyskał na wyrazistości. Komentarze po spektaklu utwierdziły nas w przekonaniu, jak ważnym zagadnieniem się zajęłyśmy. Ponadto udział w realizacji krótkiego filmu, spotkania z grupami z całej Wielkopolski, obejrzenie spektakli innych zespołów były możliwością wymiany doświadczeń. Takiego spotkania z teatrem życzymy jak najszerszej grupie odbiorców.

Festiwal objęty jest patronatem honorowym Marszałka Województwa Wielkopolskiego.