IMG_E6869.JPG

Potrzebne produkty:

suszone algi morskie – nori
ryż do sushi
ocet ryżowy
sos sojowy
mata bambusowa
serek Philadelphia
dodatki typu – ogórek zielony, marchew, rzodkiewka, papryka, pasta jajeczna, paluszki krabowe
sól
cukier

Krok 1:

Płuczemy ryż w misce do momentu kiedy woda stanie się klarowana, następnie gotujemy ryż w wodzie pod przykryciem w proporcji 1:1 do momentu kiedy woda zacznie wrzeć, później zmniejszamy ogień i zostawiamy na 15 minut, kiedy czas upłynie wyłączamy gaz i zostawiamy ryż na 10 min pod przykryciem.

Krok 2.

Teraz należy przygotować zaprawę do ryżu, do garnka wlewamy 150 ml octu ryżowego i dodajemy 3 łyżki cukru i 3 łyżeczki soli. Następnie podgrzewamy do momentu rozpuszczenia się cukru.

Krok 3.

Po 10 min ryż przekładamy do miski gdzie następnie wlewamy zaprawę i dokładnie mieszamy. Kroimy wszystkie warzywa w podłużne paski.

Krok 4. 

Mate bambusową owijamy w folie spożywczą na którą kładziemy płatek nori na którego nakładamy ryż ( ręce warto zmoczyć w zimnej wodzie aby ryż się tak bardzo do nich nie kleił ) po czym rozsmarowywujemy serek i pastę, kładziemy paluszka krabowego, marchewkę i ogórka zielonego.

Krok 5.

Kiedy wszystkie składniki znajdują się już na ryżu należy zacząć ciasno rolować sushi. Następnie ściągamy zrolowane sushi i delikatnie kroimy je ostrym nożem.

Krok 6.

Pokrojowe sushi przekładamy na talerz, do miseczki nalewamy sos sojowy i GOTOWE.