Wulgaryzmy to zwroty uważane za nieprzyzwoite i ordynarne. W ogólnym społecznym odbiorze używanie wulgaryzmów jest uważane za przejaw niskiej kultury osobistej.
Młodzież w dzisiejszych czasach jest coraz bardziej wulgarna. Wulgaryzmy to zwroty uważane za nieprzyzwoite i ordynarne. W ogólnym społecznym odbiorze używanie wulgaryzmów jest uważane za przejaw niskiej kultury osobistej. Z wulgaryzmów korzysta się częściej w określonych środowiskach. Można zadać sobie pytanie: Dlaczego akurat młodzi ludzie są wulgarni?
Młodzież przeklina, aby dać upust emocjom, które w nich drzemią. Jest to wyraz ekspresji, który pozwala pozbyć się negatywnych bodźców.
W wieku kilkunastu lat najbardziej chłonie się wzorce z otoczenia. Jest to taki okres w życiu człowieka, w którym naśladuje się inne osoby. Często bywa tak, że powtarza się naganne zachowania. Z powyższego wynika, iż młodzież używa wulgaryzmów, ponieważ nauczyła się tego od innych osób.
Młodzi ludzie przeklinają również, aby rozluźnić towarzyską atmosferę. Zastosowanie wulgaryzmów w wypowiedzi, może czasami wywołać żartobliwy efekt.
Kolejnym powodem jest chęć zaimponowania rówieśnikom. Osoba, która posługuje się wulgaryzmami chce tym podkreślić swoją dorosłość i niezależność.
Wulgaryzmy są również używane w związku z posiadaniem ubogiego słownictwa. Wyrazy których brak zastępowane są właśnie obraźliwymi słowami.
Przekleństwa występują w literaturze. Służą one urzeczywistnieniu prowadzonej akcji, a także wyrażaniu emocji przez bohaterów.
Młodzi ludzie przeklinają, także z powodu dojrzewania i burzy hormonów. Bardzo szybko się irytują i denerwują na rodziców.
Młodzież używa wulgaryzmów, ponieważ chce kogoś obrazić i umniejszyć lub w celu wyrażenia swojego lekceważącego poglądu na dany temat.
Reasumując powyższe rozważania, stwierdzam, iż młodzież przeklina, gdyż wulgaryzmy są głęboko zakorzenione w świadomości społecznej. Jest to naganne zjawisko, jednak powszechnie wstępujące na całym świecie.