lesneglupkiwiext43241462.jpg

Co byś zrobił, gdybyś spotkał jędzę? Uciekałbyś? Krzyczał? Czy może uznał ją za piękną? Ten artykuł opisuje zabawne sytuacje, w których bohaterowie zachowują się zupełnie inaczej niż zachowałby się przeciętny człowiek.

Dnia 9 lutego klasa 6a prezentowała zerówkowiczom przedstawienie o Leśnych Głupkach. Spektakl podzielony był na trzy części.

W pierwszej z nich bohaterowie zmierzyli się z jędzą. Okazało się, że w ich oczach wygląda ona pięknie. Nasi aktorzy, zachęcali też małych widzów do zdrowego odżywiania.

Następnie te same postacie (choć grane przez innych wykonawców) udały się do lekarza. W zabawny sposób opowiadali o niezwykłościach rozmaitych chorób. Podczas licytowania się, który z nich cierpi na bardziej wyjątkową chorobę, smoki porwały lekarza.

W ostatniej części przedstawienia tytułowe Leśne Głupki odwiedziły potwora, gdyż dowiedziały się, że ukradł on tęczę z nieba. Były one bardzo zaskoczone jego pomysłem zrobienia tapety z tęczy. Natychmiast odnowiły mu mieszkanie.

Całe przedstawienie zostało nagrodzone ogromnymi brawami, zarówno ze strony maluchów, jak i ich wychowawczyni. Scenariusz został napisany na podstawie książek Małgorzaty Strzałkowskiej. Spektakl nadzorowała pani Dominika Lisiecka, której – w imieniu całej klasy – dziękuję.

*Zdjęcie pochodzi ze strony: http://www.empik.com/lesne-glupki-strzalkowska-malgorzata,prod59640170,ksiazka-p