318218206_608190571307528_5088165191611896253_n.jpg
fb SP158

Rok 2022 już za nami. Na świecie działo się bardzo bardzo dużo, ale w naszej szkole też. W tym artykule napiszę o wydarzeniach, które odbyły się w naszej szkole. Było ich bardzo dużo. O wszystkich przeczytacie na naszym facebooku: www.facebook.com/SPOI158.

W styczniu na facebooku naszej szkoły rozpoczęło się odliczanie do finału WOŚPu. A w dzień zbierania pieniędzy niektórzy uczniowie z naszej szkoły zbierali pieniądze na ten szczytny cel.

14 lutego w naszej szkole odbyły się walentynki. Po salach chodziła klasa 4b i zbierała walentynki do pudełka, a następnie rozdawała je w dniu zakochanych.

W lutym odbył się konkurs recytatorski: “Oswajanie słów”, w którym wzięły udział klasy 4-6 i 7-8. Można było wybrać jeden wiersz Wisławy Szymborskiej i jeden Haliny Poświatowskiej, nauczyć się ich na pamięć, a następnie wyrecytować je przed jury.

21 marca w naszej szkole odbył się Dzień bez Plecaka, dzień wagarowicza, a także Światowy Dzień Zespołu Downa. Jak nazwa wskazuje, do szkoły można było przyjść z czymś innym zamiast plecaka np. z wózkiem ze sklepu albo z otwieranym krzesłem. Pomysłów było o wiele więcej.

Gdy zaczęła się wojna w Ukrainie, uczniowie klasy4b sprzedawali własnoręczne ozdoby w kolorach flagi ukraińskiej. Oczywiście nie tylko uczniowie tej klasy pomagali Ukrainie, bo jest na to wiele innych sposobów. Np. świetlica szkolna sprzedawała wsłasnoręcznie wykonane plakietki, z których dochód zasilił zbiórkę Czerwonego Krzyża na Ukrainę. Zbieraliśmy również żywność, środki higieniczne, a także świece.

W kwietniu odbył się Festiwal Języków Obcych, w którym osoby, które się zgłosiły, wysyłały swoje filmy, na których śpiewają lub robią skecz w wybranym przez siebie języku obcym.

Trochę przed Wielkanocą miał miejsce konkurs na najładniejszą pisankę. Każda klasa kupowała duże styropianowe jajko i ozdabiała je jak pisankę.

Pod koniec maja do naszej szkoły przyjechało mobilne obserwatorium astronomiczne, w którym można było oglądnąć pokazy dotyczące gwiazd i innych planet.

W czerwcu, jak w każdej szkole, zaczęły się wakacje, a 1 września znowu zaczęła się szkoła.

30 września był Dzień Chłopaka, więc wszystkie klasy przygotowały różne niespodzianki dla swoich kolegów z klasy.

W październiku można było głosować na Budżet Obywatelski, a jeden z punktów, gdzie można było oddawać głos, znajdował się przed nasza szkołą.

11 listopada odbył się uroczysty apel, na którym między innymi śpiewaliśmy polskie pieśni patriotyczne.

8 grudnia odbył się Dzień Kultury Polsko-Ukraińskiej. Śpiewaliśmy Hej Sokoły, można było kupić ciasta lub dowiedzieć się o polskich lub ukraińskich tradycjach.

Wszystkie dekoracje do apeli i innych uroczystości przygotowuje pani Barbara Hapoń, oczywiście z pomocą uczniów i uczennic z sekcji dekoratorskiej Samorządu Uczniowskiego. Są one zawsze piękne i niepowtarzalne.

W 2022 r. w naszej szkole działo się bardzo dużo. Myślę, że 2023 r. również będzie obfitował w różne ciekawe wydarzenia.