CAM018991.jpg

Międzynarodowy projekt Erasmus+

Erasmus+ to międzynarodowy projekt, w którym uczestniczy nasza szkoła. Jego tytuł brzmi „Challenge as modern pedagogical tool”, czyli „Wyzwanie jako nowoczesne narzędzie pedagogiczne”. W projekcie biorą udział szkoły z Polski, Portugalii, Turcji, Chorwacji oraz Czech. Czechy są koordynatorem projektu.

Nasza szkoła przystąpiła do działania wraz z początkiem roku szkolnego, 1 września 2015 roku. Planowany termin zakończenia projektu wyznaczono na 31 sierpnia 2017 roku. Nad naszą szkolną grupą Erasmus+ czuwają Monika Podsiadło oraz Joanna Narożnik. W zadaniach biorą udział uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych.

W ramach projektu mamy możliwość rozwijania swoich umiejętności komputerowych, uczymy się języka angielskiego. Dzięki niemu poznajemy inne kraje, które również należą do Erasmusa. Odkrywamy ich kulturę i zwyczaje. Projekt pomaga nam także nawiązywać nowe znajomości z rówieśnikami z innych zakątków Europy. To niezwykła przygoda.

Dotychczasowe zrealizowane zadanie to logo projektu oraz kartki noworoczne. Pierwsze zadanie  możecie zobaczyć na tablicy poświęconej naszej grupie, znajdującej się obok pokoju nauczycielskiego. Natomiast kartki noworoczne zostały wysłane do innych szkół biorących udział w projekcie. Zadaniem jakie teraz realizujemy jest plakat o Polsce. Będzie on wysłany do krajów partnerskich, aby pochodzące stamtąd dzieci dowiedziały się trochę o naszej ojczyźnie. Nasze prace na pewno zobaczycie niebawem! Następnym zadaniem jakie będziemy realizować jest samodzielne wymyślenie indywidualnego wyzwania. Ma to być coś, w czym jesteśmy dobrzy, czym się interesujemy np. robótka ręczna.

Jednym z głównych elementów projektu jest wyjazd za granicę. Osoby, które dobrze sobie radzą z językiem angielskim, a także angażują się w projekt, mają szansę na wyjazd do Czech lub Turcji. Najbliższa wycieczka odbędzie się na początku kwietnia, tuż po sprawdzianie szóstoklasisty, a jej celem będą Czechy. Następny wyjazd, do Turcji, zostanie zorganizowany na przełomie maja i czerwca.

Projekt Erasmus+ jest naprawdę świetną zabawą, a także kopalnią wiedzy.  Osoby, które powyższy artykuł zachęcił do udziału w zadaniach, zapraszamy po informacje o spotkaniach do szkolnych koordynatorek projektu.

Julia Kostrzewa i Dominika Romanowska z kl. 6e