Społeczeństwo składa się z poszczególnych jednostek, mniej lub bardziej dla niego istotnych. Jednak bez żadnej z nich nie mogłoby prawidłowo funkcjonować. Są pośród nich też takie, które stanowią dla innych autorytet. Budzą chęć działania i ewoluowania ku lepszemu. „Wiele spośród rzeczy, które możesz policzyć, nie liczą się. Wiele z tych, których policzyć nie można, naprawdę się liczą.” Sens powyższych słów, wypowiedzianych przez Alberta Einsteina znajduje odzwierciedlenie w życiu Anny Dymnej.
Poświęciła ona swoje życie, aby sprawić, żeby życie innych stało się szczęśliwsze. Od zawsze słynęła z altruistycznej duszy. Angażowała się w pomoc wielu fundacji i różnego rodzaju organizacji charytatywnych. Posiadając zdolności aktorskie rozpoczęła współpracę z Fundacją im. Brata Alberta. Zaangażowała się w pisanie scenariuszy i w reżyserię przedstawień grupy teatralnej „Radwanek”, której aktorami są osoby niepełnosprawne intelektualnie. Chęć przyniesienia innym ulgi w chorobie nie dawała aktorce spokoju. W 2003 roku założyła Fundację Anny Dymnej „Mimo wszystko”. Po dziś dzień ma ona swoją siedzibę w Krakowie. Jej pierwotnym celem była pomoc finansowa Warsztatom Terapii Artystycznej i opieka nad ich niepełnosprawnymi intelektualnie podopiecznymi. Szybko jednak przekształciła się w ogromną instytucję charytatywną, która pomaga osobom chorym i niepełnosprawnym w całej Polsce. Fundacja „Mimo wszystko” słynie z Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty organizowanego corocznie. Gdy patrzy się na osobę Anny Dymnej, od razu nasuwają się stwierdzenia „kobieta z wielkim sercem”, czy po prostu „wielki człowiek”. Swoją dobrocią, radością życia i serdecznością na każdym kroku zaraża innych. Robi wszystko, aby spełnić marzenia swoich podopiecznych. Dla wielu jest ogromnym autorytetem, osobą, którą inspiruje się niejeden człowiek. Żyje w imię zasady „życie jest tylko jedno, wykorzystaj je jak najlepiej” i spełnia ją w 100%.
Bycie wielkim nie oznacza odtwarzania, ale tworzenie. Anna Dymna „tworzy” nowy, lepszy byt dla wielu ludzi. Jest wybitną polską aktorką, która stawia na dobro innych. Swoją działalnością pokazuje, że życie ma sens. W jej pracy nie chodzi tylko o pomoc materialną, ale o podkreślenie podmiotowości osób niepełnosprawnych. Pokazanie, że one też mają talenty i danie im szansy na przedstawienie ich światu. Twierdzi, że nie należy przechodzić przez życie, nie dając nic od siebie innym. Dopiero z chwilą niesienia pomocy człowiek staje się kimś wartościowym.
Komentarze ( )