A.Doba.jpg

Najsłynniejszy kajakarz świata przypłynie właśnie do SP 11 w Poznaniu. Jak wyglądają przygotowania i czego możemy się spodziewać na spotkaniu z uczniami?

Tak, to prawda. Aleksander Doba, znany podróżnik, człowiek, który przepłynął Atlantyk kajakiem, zatrzyma się w porcie Szkoły Podstawowej nr 11 w Poznaniu. Jako trzeci samotnie opłynął Ocean Atlantycki wyłącznie dzięki sile własnych mięśni. Latał na szybowcach różnych typów, uzyskał trzecią klasę skoczka spadochronowego, zdobył złotą odznakę turystyki kolarskiej, mianowano go tytułem „Podróżnika Roku 2015”…

Uff… Dość. Pan Doba zdążyłby opłynąć Morze Bałtyckie jakieś 5 razy, a ja jeszcze nie skończyłbym wymieniać. Wracając na właściwe tory (lub raczej właściwy kurs), 17 kwietnia 2018 roku przywitamy tego wszechstronnego sportowca w drzwiach naszej szkoły. Spotkanie rozpocznie się od prezentacji multimedialnej pana Aleksandra. Następnie odbędzie się nasze szkolne talk-show “Na tapczanie”, podczas którego porozmawiamy z kajakarzem o innym wymiarze kajakarstwa. Czego jeszcze możemy się spodziewać? Nie mam pojęcia. Mimo swojego wieku (71 lat), pan Aleksander Doba ma energię na miarę 20-latka. Czym nas zaskoczy? Nie wiem. Ale jedno jest pewne; będzie ciekawie.

Wszystkich, którzy tego dnia będą w pobliżu, serdecznie zapraszamy do naszej szkoły. Jest to bowiem spotkanie otwarte, na które każdy może wstąpić. Pamiętajcie. We wtorek, 17 IV o godz. 11:00. Adres: os. Wichrowe Wzgórze 119 w Poznaniu.