odyseusz.jpg
Odi, mój jedenastoletni przyjaciel

Bezrobocie, zero imprez, pozamykane sklepy i restauracje, tęsknota za znajomymi, upiorne maseczki, złe samopoczucie, nie wspominając już o braku możliwości wyjechania na weekend czy wakacje… Wszystko co złe przyniósł nam covid-19…. Czyżby na pewno? Jest pewna grupa społeczna, która bardzo cieszy się z zaistniałej sytuacji. Grupa społeczna? To nasze domowe futrzaki!

Jeszcze nigdy tak nie było, że nasze zwierzaki miały nas na wyłączność przez cały dzień, przez tak długi okres czasu.  Sam fakt przebywania z nami to dla nich wielka uciecha jednak zadbajmy o to, aby ich czas spędzony z nami nie był tylko czasem błogiego lenistwa na kanapie lub posłaniu obok swojego przyjaciela. Oto kilka zabaw, które aktywują naszego pupila, a także zmuszają nas do oderwania się od komputera.

Jeśli dysponujesz choć odrobiną powierzchni, możesz psu porzucać piłeczkę, przeciągać z nim linę, a nawet zbudować mini tor przeszkód. Świetnym pomysłem na spędzanie czasu  jest nauka komend i sztuczek.
Zabawa w chowanego. Jedna osoba przytrzymuje psa, a druga się chowa. Gdy ta pierwsza jest już ukryta (nazwijmy tę osobę Janek), mówisz „Gdzie jest Janek? Szukaj Janka!” i chodzisz wokół domu ze swoim psem. Gdy pies znajdzie Janka, skieruj pod adresem psa mnóstwo pochwał albo daj mu smakołyk. Zwierzę będzie wkrótce biegać po domu, szukając każdego członka rodziny według imienia.
Zabawa w znajdowanie. Zabawa ta jest tym samym co zabawa w chowanego, przy czym używa się w niej ulubionych zabawek albo przysmaków .

Pomysły na zabawę autorstwa Pedigree