21aa.jpg

Dnia 30 października obecnego roku odbyła się szkolna wycieczka do Warszawy. Wszyscy byliśmy podekscytowani , przecież mieliśmy ruszyć na podbój stolicy!

Plan wycieczki mówił jasno, że pierwszym miejscem, które odwiedzimy, będzie Grób Nieznanego Żołnierza. To miejsce zawsze budzi szacunek i powagę wśród uczniów i nauczycieli. Szczęście się do nas uśmiechnęło, ponieważ byliśmy świadkami zmiany warty.

Kolejnym punktem wycieczki był Teatr IMKA, w którym obejrzeliśmy spektakl na podstawie lektury “Mały Książę”. Sztuka była świetnie odwzorowaną treścią książki i uważam, że warto przy okazji obecności w Warszawie odwiedzić teatr i dać się ponieść sztuce teatralnej. Kontakt z ” żywym aktorem” to jest to!

Następnie zatrzymaliśmy się w galerii, w której wszyscy mieli chwilę czasu na zjedzenie czegoś ciepłego, a dziewczyny mogły oddać się w wir zakupów.

Ostatnim punktem naszej wycieczki było Muzeum Powstania Warszawskiego. Jedno z bardziej interesujących miejsc jakie odwiedziliśmy. Wywarło na nas niesamowite wrażenie. To była bardzo ciekawa lekcja historii. Mieliśmy także  pokaz filmu w 3D, który opowiadał o poniesionych stratach Warszawy po Powstaniu Warszawskim.

Wszyscy wróciliśmy w świetnych humorach.