motyl.png

Zastanawiałeś się kiedyś jak to jest być motylem? Móc swobodnie latać podziwiając łąki i inne skarby przyrody? Siadać na ulubionych kwiatach przeskakując z jednego na drugi? Jeśli tylko chcesz pomogę Ci się w niego zamienić… Mam do zaoferowania propozycję nie do odrzucenia!

Wyobraź sobie, że jesteś motylem. Zamieniasz się w tego owada, ale nic Cię to nie kosztuje, ani nie boli. Na Twoich skrzydłach są kolory, takie jakie tylko lubisz. Powoli wzlatujesz w powietrze, lecz na początku nie jesteś przyzwyczajony do latania. Nerwowo trzepoczesz skrzydłami, uświadamiając sobie po chwili, że to nie takie trudne. Lekki powiew wiatru dodaje Ci pewności siebie i wzbijasz się coraz wyżej, wyżej i wyżej. Możesz zwiedzać swoje ulubione miejsca niezauważony, obserwować łąki z Twoimi ulubionymi kwiatami, latać gdzie tylko chcesz. Wszystko wydaje się beztroskie i proste. Zdajesz sobie sprawę, że pewne czynności, które wykonujesz w życiu motyla, możesz przenieść na codzienne życie. Podziwiać wszystko co Cię otacza, odwiedzanie ulubionych lub jeszcze nieodkrytych przez Ciebie miejsc, zamienić z bezczynnym siedzeniem w domu.

Niedawno zawitała u nas wiosna. Warto spędzić ją aktywnie i nie zmarnować tego wyjątkowego czasu, kiedy wszystko budzi się do życia. Pomyśl o tym! :)