Dzień Bałkański

Dzień Bałkański

Gimnazjum nr 9 im. Powstańców Wielkopolskich w Bydgoszczy, Bydgoszcz

W słoneczny, pierwszy dzień wiosny każdy uczeń marzy o tym, by spędzić go w inny sposób, a nie – jak zwykle, pójść do szkoły. Jednak nasza dyrekcja i grono pedagogiczne starają się, aby uczniowie nie miewali takich pomysłów. W Gim 9 został zorganizowany już XI Dzień Europejski, w tym roku był to Dzień Bałkański. Przygotowało go 150 uczniów i 15 nauczycieli. Jeśli ciekawi Was, jak gimnazjaliści spędzają Dzień Wagarowicza, a przy okazji chcecie dowiedzieć się więcej o kulturze i zwyczajach krajów bałkańskich, zapraszamy do obejrzenia naszego materiału.

W cieniu wzroku. Tomek

W cieniu wzroku. Tomek

Gimnazjum nr 9 im. Powstańców Wielkopolskich w Bydgoszczy, Bydgoszcz

Często pojęcie transplantologii jest nam obce. Ekipa GimTV9 chciałaby przybliżyć Wam temat przeszczepów. Tomek Gołda, absolwent V LO w Bydgoszczy i student pierwszego roku weterynarii, pomimo młodego wieku został dawcą szpiku. Zgodził się udzielić nam wywiadu, w którym uświadamia, że prawie każdy może spróbować uratować życie drugiemu człowiekowi. Zachęcamy do obejrzenia tym bardziej, że nigdy nie wiadomo, czy i my kiedyś nie będziemy potrzebowali przeszczepu. Jest to pierwszy wywiad z cyklu rozmów “W cieniu wzroku”.

Następcy

Następcy

Gimnazjum nr 9 im. Powstańców Wielkopolskich w Bydgoszczy, Bydgoszcz

Od września 2014 roku w naszej szkole funkcjonuje nowa ekipa telewizyjna. Pierwszym zadaniem, jakie mieliśmy zrealizować po warsztatach wprowadzających w tajniki produkcji filmowej, było zrealizowanie materiału przedstawiającego naszą grupę. W założeniu każdy miał zaprezentować siebie, ale w działaniu grupowym. Wcale to nie było łatwe. Na szczęście mieliśmy szczegółowo opracowany scenariusz… Przyjrzyjcie się młodym dziennikarzom, którzy zamierzają pilnie obserwować rzeczywistość.