Wspomnienie lata

Wspomnienie lata

ZHP Hufiec Ziemi Wadowickiej, Wadowice

W połowie sierpnia( 12-16.08.2017) odbył się wakacyjny biwak harcerski w bazie Zalesie w pobliskim Stryszowie. Uczestniczyło w nim około 100 osób. Zajęcia i program biwaku w tym roku opierał na temacie „Co dzień na innym kontynencie”. Uczestnicy każdego dnia wyjazdu przenosili się na inny kontynent, aby dobrze się bawić poznając podczas zajęć różnorodność danego kawałka ziemi. Pierwszego dnia swoją podróż uczestnicy rozpoczęli od Europy, w której to mieszkają i z której mogli swoją wyprawę zacząć. Na początku uczestnicy zostali podzieleni a 5 drużyn, które obrzędowo wylosowały, jaki kontynent będą reprezentowały.

Światozmieniacze

Światozmieniacze

ZHP Hufiec Ziemi Wadowickiej, Wadowice

W miniony weekend (26-28 maja) odbył się jubileuszowy 20. Zlot Drużyn Hufca Ziemi Wadowickiej pod hasłem „Światozmieniacze”. W zlocie udział wzięło około 450 zuchów, harcerzy i instruktorów działających w gromadach i drużynach Hufca.

W zdrowym ciele zdrowy zuch

W zdrowym ciele zdrowy zuch

ZHP Hufiec Ziemi Wadowickiej, Wadowice

W piątkowe popołudnie (31.03.) do Zespołu Szkół w Jaszczurowej, przybyło blisko 160 zuchów Hufca Ziemi Wadowickiej aby uczestniczyć w dwudniowym biwaku pt. „ W zdrowym ciele, zdrowy zuch! Zuchy z 13 gromad bawiąc się, poznały zasady zdrowego stylu życia oraz nauczyły się zasad udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej. Zabawa była świetna! Cała szkoła zmieniła się w Zuchowy Szpital!