Sonda wyborcza na ulicach Zdzieszowic – Jak działa nasza Gmina?

Sonda wyborcza na ulicach Zdzieszowic – Jak działa nasza Gmina?

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Zdzieszowicach, Zdzieszowice

Wybory samorządowe już całkiem blisko, więc młodzież naszej Szkoły postanowiła zapytać mieszkańców Zdzieszowic czy wezmą w nich udział. “Czy w dniu 16 listopada 2014 r. Pani/Pan weźmie udział w wyborach do Samorządu Terytorialnego?” z pośród sześćdziesięciu osób 67% odpowiedziało ”tak”, „22%” „nie” natomiast 11% „nie wiem”.
Uczniowie zachęcali do udziału w wyborach, rozdawali też ulotki informacyjne oraz przyklejali plakaty pro frekwencyjne – które sami wykonali. Mamy nadzieje że hasła : Zagłosuj bo Polska na to zasługuje, Oddaj głos będziesz ktoś czy Twój głos jest najważniejszy, skutecznie zwiększą świadomość obywatelską i co za tym idzie wzrośnie frekwencja wyborcza w naszej Gminie!

Propozycje Comeniusa już gotowe!

Propozycje Comeniusa już gotowe!

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Zdzieszowicach, Zdzieszowice

Spotkanie Comeniusa okazało się bardzo owocne! Zostały stworzone trzy propozycje finałowego nakrycia stołów z wykorzystaniem motywów unijnych i krajów Partnerskich. Do Rumunii pojedziemy świetnie przygotowani.
Już na przyszły tydzień będą gotowe ulotki na temat kołacza Śląskiego w wersji angielskiej -autorstwa Oli Biernackiej, a Weronika dokona graficznej prezentacji menu.
Nasi zagraniczni przyjaciele z Comeniusa zostaną obdarowani domowymi wypiekami i przetworami. Planujemy również degustację typowo polskiej przekąski – chleba ze smalcem i ogórkiem kiszonym.
Korzystając z okazji bardzo dziękujemy ekipie Comeniusa…
Zapraszamy do oglądania fotorelacji!