Trochę czasu od 23 kwietnia 2017 minęło, a podsumowanie samo się nie napisze.
Po emocjonującym spotkaniu ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:1 pokonała PGE Skrę Bełchatów i obroniła tytuł Mistrza Polski.
Z mistrzostwa nasz zespół mógł cieszyć się już po trzecim secie, bowiem prowadzenie 2:1 było gwarantem sukcesu ZAKSY.

“Twoja wiara była mocna, ale potrzebowałeś dowodu.”

Przez blisko 10 miesięcy pracowałem z ZAKSĄ i to był najwspanialszy okres w moim życiu. Sezon dla mnie i siatkarzy, sztabu szkoleniowego rozpoczął się 8 sierpnia 2016 i trwał do 23 kwietnia 2017. Na pierwszych zajęciach obecni byli: Dominik Witczak, Łukasz Wiśniewski, Grzegorz Bociek, Kamil Semeniuk, Korneliusz Banach, Patryk Czarnowski, Grzegorz Pająk, Aleksander Maziarz, Bartosz Jastrowicz. 1 września dołączyli Kevin Tillie, Benjamin Toniutti, Paweł Zatorski, Dawid Konarski, Rafał Buszek, Mateusz Bieniek, a Sam Deroo dołączył dopiero 26 września 2016 roku. Cały sezon był bardzo ciężki, system sobota-środa-sobota, w grudniu doszło Liga Mistrzów. Styczeń to walka o Puchar Polski. 22 marca 2017 roku, jak ZAKSA odpadła niestety z LM, zrobiło się trochę luźniej i było więcej czasu na regenerację, odpoczynek. I tak sezon musiał się skończyć, skończył się w najlepszy sposób, czyli podwójna korona dla ZAKSY.

Praca z ZAKSĄ nauczyła mnie jak być lepszym człowiekiem, również jak ciężko pracować aby osiągnąć sukces. Mogłem poznać ludzi, których nigdy nie zapomnę.

W mistrzowskim sezonie mogłem przebywać z zawodnikami i statystykiem. Doceniam to i dziękuję za wszystko.

Tymczasem wakacje się zbliżają, sezon zakończony i teraz trzeba czekać na nowy. Dziękuję za uwagę. Ostatni wpis o ZAKSIE