Co roku 11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku po 123 latach niewoli. Tego dnia wyrażamy szacunek oraz wdzięczność dla żołnierzy walczących za nasz kraj.
Tego dnia w szkołach odbywają się apele, uczniowie ubierają się na galowo, śpiewają pieśnie patriotyczne i czytają różne wiersze na temat niepodległości. Nazywamy się patriotami, ale czy znamy historię Polski?
W 1795 roku Polska zniknęła z map. Została wtedy podzielona przez trzy kraje : Prusy, Rosję i Austrię. Nasz lud brał udział w wielu powstaniach. Niestety, bez skutku. Polacy próbowali odbudować kraj, lecz rusyfikacja i germanizacja temu przeszkodziły. W 1914 roku Józef Piłsudski utworzył Legiony Polskie – wtedy rozpoczęła się I wojna światowa. Polska wygrała wojnę i w taki sposób odzyskała niepodległość kraju.
Rok 2017 to 99 rocznica zwycięstwa Polski. Największe obchody tego święta odbywają się w naszej stolicy – Warszawie. Co roku organizowane są różnego rodzaju marsze narodowe a także obchody przy Grobie Nieznanego Żołnierza. W mojej miejscowości również zawieszamy flagi, uczestniczymy we mszy św. , a w szkole zawsze jest uroczysty apel, własnoręcznie wykonane kotyliony i biało – czerwona flaga.
Bądźmy wdzięczni żołnierzom, którzy poświęcili się dla naszego kraju. Wyraźmy im szacunek choćby wywieszając przed dom flagę. Oddali życie za wolność, abyśmy mogli żyć w wolnym kraju, w wolnej Polce.