3.jpg

Audycja “Magazyn Bardzo Kulturalny” na antenie Polskiego Radia “Trójka” rozpoczyna się ścieżką dźwiękową z fragmentu spektaklu pt. “Bezdech” reżyserii Andrzeja Berta.

Audycja “Magazyn Bardzo Kulturalny” na antenie Polskiego Radia “Trójka” rozpoczyna się ścieżką dźwiękową z fragmentu spektaklu pt. “Bezdech”  reżyserii Andrzeja Berta. Sztuka została wystawiona w Teatrze Polskiego Radia w 2013 roku. Powstała na podstawie powieści noszącej ten sam tytuł, nagrane zostało również słuchowisko oraz film, który nie doczekał się swojej premiery. Wywiad z Andrzejem Bartem  jest wspaniałym rozpoczęciem audycji.

Następnie słyszymy relację z teatru powszechnego, w której zostajemy zapoznani z jego repertuarem. Sztuki tam wystawiane są niezwykle oryginalnie i nieco…szokujące. Przez tydzień będzie wystawiana sztuka w reżyserii Mai Kaczewskiej. O przygotowaniach, tworzeniu jej oraz inspiracjach mówi sama reżyserka. Słowny zwiastun, jaki przedstawiła, pokazuje, że jest to niezwykłe dzieło.

W kolejnej części audycji odbywa się interesujące spotkanie z dwoma pisarzami, różniącymi się wiekiem: Tadeuszem Dąbrowskim – wierszopisarzem i  Pawłem Hile –  twórcą książek prozaicznych oraz wierszy, lecz nie są one wydawane, bo ja sam mówi “zasługują jedynie na schowanie ich na dno szuflady. W przeciwieństwie do swojego kolegi – Tadeusza, nie ma zamiaru wydawać.

Ostatnim gościem  jest Anna Jopek – wspaniała, jazzowa wokalistka, z którą wywiad podsumowuje i kończy audycję.