Wywiad z Arturem Rembalskim, aspirującym reprezentantem klasy I KLO oraz fanem LOTOS TREFL GDAŃSK o zainteresowaniach, osiągnięciach, planach      i marzeniach.

 

1. W szkole wszyscy wiemy, że twoją największą miłością jest siatkówka. Jak rozpoczęła się twoja przygoda z tym sportem ?

– Moja przygoda związana z tą dyscypliną sportu zaczęła się w podstawówce. Miałem wtedy 8 lat gdy zacząłem grać w siatkówkę. Na początku przez pierwsze lata to praktycznie była zabawa, dopiero potem postanowiłem połączyć swoje życie z siatkówką. Przeprowadziłem się do Gdańska i tak zacząłem to o czym marzyłem. Mieszkałem tam 3 lata które uważam za najlepsze w moim życiu. Teraz chcę powiązać życie z siatkówką na zawsze lecz jest to długa i momentami ciężka droga.

2. Czy pogodzenie szkoły, treningów i życia prywatnego jest trudne.?

– Jest to dosyć trudne ponieważ jest dużo momentów kryzysowych. Czasami nic nie wychodzi, ale da się z tego wybrnąć trzeba po prostu wierzyć w to co się robi. Najtrudniej jest pogodzić naukę z tym wszystkim, duża ilość meczów jak i zarazem treningów utrudnia to wszystko, ale wszystko się da trzeba w to po prostu wierzyć i chcieć.

3. Wiem, że kibicujesz klubowi LOTOS TREFL GDAŃSK. Dlaczego właśnie im ?

– Jestem największym fanem klubu LOTOS TREFL GDAŃSK to jest klub z którym jestem cały czas, przy porażce i przy zwycięstwie. Ten klub jest wyjątkowy, nie umiem nawet opisać dlaczego. Tak po prostu jest.

4. Które własne osiągnięcia sportowe są dla Ciebie najważniejsze ?

– Dla mnie najważniejsze jest osiągnięcie sportowe które właśnie z tym klubem zdobyłem to Mistrzostwo Polski. Chciałbym jeszcze dodać, że w poprzednim sezonie zajęliśmy 5 miejsce. Robimy ogromne postępy z roku na rok. To jest coś co będę pamiętał całe życie i marzę żeby przeżyć to jeszcze raz.

5. Twoje najważniejsze osiągnięcia wiążesz z akurat tym klubem czyli rozumiem, że należysz obecnie do tego klubu.?

– Tak zgadza się.

6. Jakie są Twoje plany na przyszłość ? Co chciałbyś robić ? Co mogłoby Ci się udać ?

– Moim największym marzeniem jest kiedyś zrobić karierę, ale nie wiem czy to się uda bo tak jak już wspomniałem jest to bardzo trudne. Chciałbym powiązać moje życie z siatkówką.

7. Czy Twoi rodzice tolerują Twoją pasję ? Jakie jest ich zdanie na ten temat ?

– Tolerują i starają mi się w dużym stopniu pomóc i bardzo im za to dziękuję.

8. A jak z przyjaciółmi ? Bo jak wspomniałeś masz bardzo napięty grafik.

– Staram się nawiązywać kontakt jak najczęściej ale jest to trudne tak na wszystko mieć czas.

9. Rozumiem. Dziękuję bardzo za rozmowę i życzę powodzenia w dalszym spełnianiu marzeń.! Będę kibicować i trzymać kciuki. Zaimponowałeś mi Twoim dążeniem do celu mimo przeszkód .

–  Dziękuję wszystkim którzy mnie wspierają i pomagają. Jestem naprawdę szczęśliwy.