960pxNazeer_superstarz.jpg

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak bardzo potrzebna do funkcjonowania jest nam woda. W większości przypadków nie szanujemy jej, ale co zrobimy, kiedy w naszym życiu jej zabraknie?

Do czego potrzebujemy wody?

Woda jest nam niezbędna do funkcjonowania, to dzięki niej żyjemy. Stanowi ona aż 70% masy naszego ciała. Codziennie się myjemy, pijemy lub jemy żywność zrobioną na bazie wody. Podlewamy rośliny, żeby nie zwiędły. W lato pływamy w niej żeby się ochłodzić, a w zimę korzystamy z jej właściwości do uprawiania sportów. Dlaczego więc tak bardzo jej nie szanujemy?

W jaki sposób przyczyniamy się do zmniejszenia zasobów wody?

Niezakręcony kran, długi prysznic lub korzystanie z wanny sprawia, że wody w przyrodzie ciągle ubywa, jasne że kiedyś wróci, ale co stanie się, jeśli pewnego dnia w końcu jej zabraknie? W różnych krajach dostęp do zasobów wody jest inny. Na obszarach pustynnych jest on najmniejszy i to właśnie tam, ludzie najbardziej szanują tą drogocenną substancję.

Zasoby wodne

Woda jest głównym składnikiem ‘ciasta’, jakim jest nasza planeta. Stanowi ona 72% powierzchni kuli ziemskiej. W skład tych zasobów wchodzą morza, oceany, jeziora, rzeki, wody podziemne , lodowce i lądolody oraz bagna i para wodna. Te wszystkie zbiorniki umożliwiają nam życie i normalne funkcjonowanie.

Jak możemy rozwiązać problemy dotyczące zmniejszających się zasobów wodnych?

Myślę, że sposobów na to jest wiele ,ale najpierw trzeba zacząć od chęci i uświadomienia ludzi. Ponieważ to my korzystamy z wody.                                                                           Aby ją ochronić możemy  wybudować więcej oczyszczalni ścieków, objąć najbardziej zagrożone zbiorniki ochroną lub przeprowadzać różne akcje promujące oszczędzanie zasobów wodnych.

Losy ziemi są w naszych rękach, dołóżmy więc wszelkich starań, żeby dobrze zrealizować nasze zadanie i ochronić wodę.